illy_cernobile

Je všeobecně známo, že první smysl, který při pití kávy zapojujeme, je zrak. To, z čeho lahodnou kávu pijete, je proto nezbytně důležité pro výslednou chuť. Šálek nesmí být moc malý, moc velký, ani moc studený. Káva potom nemá správnou „cremu“, po chvíli vychladne nebo nám prostě nechutná. Společnost Illy, která se specializuje i na výrobu kávy, nabízí fajnšmekrům nespočet umělecky ztvárněných šálků na kávu, které mají ideální tvar i tloušťku stěny.

Vhodný tvar a tloušťka šálku zaručí, že po určitý čas udrží požadovanou teplotu espressa. Káva je totiž velmi nestabilní tekutina a po krátké době výrazně mění své charakteristiky. V obchodní síti jsou k dispozici porcelánové nebo keramické kolekce souprav šálků v různých uměleckých provedních. Některé vzory jsou klasické, jako například přírodní motivy nebo takzvaná kolekce „Texture of Home“, kde jsou vyobrazeny papričky, tráva a různé obrázky ze stolování.

salek_s_travou_a_paprikousalek_s_travou_a_kavou

Úžasně zajímavá kolekce, vhodná do moderní kavárny nebo pro milovníky všeho nadpřirozeného je ta s názvem Alien. Jedná se o šálky ve tvaru pomyslné hlavy mimozemšťana zabalené v dárkovém balení -létajícím talíř.

ufonekbaleni_ufo_salku

Do vytvoření originálních kolekcí šálků Illy se zapojilo i nespočet umělců. Šálky jsou potom spíš sběratelským kouskem. Dovolit si je také nemůže kde kdo, protože jejich cena i stonásobně převyšuje šálky klasické.

lidi_na_salkumicgael_cup