Dalšími kávovary, které už světlo světa spatřily pod společnou značkou Saeco Philips,  jsou kávovary Saeco Philips Intelia. Jedná se o domácí automatické kávovary, které překvapí množstvím funkcí.

Kávovary Saeco Philips Intelia Class mají keramické mlecí kameny, což může být nevýhoda. Bude-li ale káva, kterou budete do mlýnku sypat, vždy kvalitní, nemusíte mít z poškození mlecích kamenů strach.

Tyto kávovary mají navíc možnost využít i mletou kávu. Připravit například bezkofeinové espresso je tak pro Saeco Intelia hračkou.

Nahřívací plochu na šálky najdeme v horní části. Stejně tak i to, že tyto kávovary umí připravit i dvě porce najednou. Kávovary Saeco Intelia ale nemají speciální topnou spirálu pro nahřívání šálků, a tak využívají zbytkového tepla samotného stroje na espresso. Domnívám se, že pro domácí využití je toto naprosto přijatelné.

V programování si můžete nastavit 3 základní parametry, které zásadně ovlivňují chuť kávy: jsou to síla kávy (gramáž porce), teplota vody a objem šálku. Pro správné espresso doporučujem vždy 7g, teplotu kolem 85 stupňů a objem pravé kávy espresso by neměl přesáhnout 30 ml. Pokud jste milovníky větších šálků kávy, raději si espresso nařeďte vodou.

Posuvná výpust kávy už je samozřejmostí. Co ale nenajdete u všech modelů Saeco Philips je barevný displej, který s vámi srozumitelně komunikuje.

Saeco Philips Intelia Class HD 8752/49 jsou prvními domácími kávovary Saeco, které mají nový automatický kapučinátor. Už nemají celou plastovou nádobku, se kterou je potřeba manipulovat (jako mají například i kávovary Delonghi), ale mají jednoduchý kapučinátor s hadičkou, který dokáže mléko přisávat z jakékoli nádoby, třeba i z krabice s mlékem. Stejným zpusobem mají kapučinátor řešená např. kávovary Krups nebo kávovary Jura.

Kávovary Saeco Philips jsou díky svému designu bezesporu vhodným doplňkem každé moderní domácnosti.