Kávovary Saeco Philips Intelia ve svých modifikacích…

Kávovary Saeco Philips Intelia ve svých modifikacích…

Začátkem roku jsme tu uveřejnili článek, který představil nový kávovar Saeco, už pod hlavičkou PHILIPS. Jednalo se o kávovar Saeco Philips HD 8752/49 Intelia Class.
Musím se přiznat, že tyto kávovary na nás udělaly dojem a poměr „cena x výkon“ je stále velmi příznivý.

Od té doby však značka Saeco Philips představila nové kávovary, které všechny vycházejí z modelu Intelia Class.
Jen pro pořádek, kávovary Saeco Philips HD 8752/49 Intelia Class mají keramické kameny a možnost využití mleté kávy, pasivní nahřívání na šálky, posuvnou výpust kávy, displej, automatický kapučinátor a možnost uložit si do paměti dva druhy kávy, přičemž kromě hrubosti mletí nastavujete gramáž porce (sílu kávy), teplotu vody a objem šálku.
V čem jsou nové modely jiné a ohromily nás také tak?

Kávovary Saeco Philips HD 8751/19 Intelia Focus:

Jedná se o téměř shodné kávovary – parametry a funkce jsou stejné až na jedinou – tyto automatické kávovary nemají kapučinátor – pouze trysku na horkou páru. Design se nezměnil, jen barva je jiná. Kávovary Saeco Philips HD 8751/19 Intelia Focus jsou celé leskle černé.
U těchto kávovarů jsme tedy zaznamenali krok zpět, konec konců, ne každý vyžaduje cappuccino a pro dobré espresso jsou tyto kávovary jako stvořené.

 

Kávovary Saeco Philps HD 8753/19 Intelia Cappuccino:

Tyto kávovary opět vychází z původního modelu, ale na rozdíl od modelu Intelia Focus o žádnou funkci nepřišly. Naopak, mají jednu navíc. Kávovary Saeco Philips HD 8753/19 Intelia Cappuccino umí připravit cappuccino na jeden stisk. To je ovšem spjato s „mlékovkou“ – nádobkou na mléko, bez které je takový kávovar zcela bezradný… Osobně jsem zastáncem externích kapučinátorů s hadičkou, kdy kávovar nasává mléko rovnou z krabice.

 

Kávovary Saeco Philips 8752/89 Intelia Class Metal:

Naprostý klenot. Přesná kopie kávovaru Saeco Philips HD 8752/49 Intelia Class, ovšem vyvedená v kvalitnějších materiálech. Výrobci se přiklonili k nerezové oceli, a tak dostaly kávovary Saeco Philips 8752/89 Intelia Class Metal nejen luxusní design, ale také delší životnost. Kapučinátor se zachoval jako u původního modelu. Logicky u tohoto modelu nevzrostla jen kvalita a design, ale také cena a tak je potřeba se zamyslet, jestli nám to stojí za to.

Rozhodně je z čeho vybírat a je také vidět, že spojení značek Saeco a Philips zatím nese ovoce.

 

Přidat komentář