Začátkem roku jsme tu uveřejnili článek, který představil nový kávovar Saeco, už pod hlavičkou PHILIPS. Jednalo se o kávovar Saeco Philips HD 8752/49 Intelia Class.
Musím se přiznat, že tyto kávovary na nás udělaly dojem a poměr „cena x výkon“ je stále velmi příznivý.

Od té doby však značka Saeco Philips představila nové kávovary, které všechny vycházejí z modelu Intelia Class.
Jen pro pořádek, kávovary Saeco Philips HD 8752/49 Intelia Class mají keramické kameny a možnost využití mleté kávy, pasivní nahřívání na šálky, posuvnou výpust kávy, displej, automatický kapučinátor a možnost uložit si do paměti dva druhy kávy, přičemž kromě hrubosti mletí nastavujete gramáž porce (sílu kávy), teplotu vody a objem šálku.
V čem jsou nové modely jiné a ohromily nás také tak?

Kávovary Saeco Philips HD 8751/19 Intelia Focus:

Jedná se o téměř shodné kávovary – parametry a funkce jsou stejné až na jedinou – tyto automatické kávovary nemají kapučinátor – pouze trysku na horkou páru. Design se nezměnil, jen barva je jiná. Kávovary Saeco Philips HD 8751/19 Intelia Focus jsou celé leskle černé.
U těchto kávovarů jsme tedy zaznamenali krok zpět, konec konců, ne každý vyžaduje cappuccino a pro dobré espresso jsou tyto kávovary jako stvořené.

 

Kávovary Saeco Philps HD 8753/19 Intelia Cappuccino:

Tyto kávovary opět vychází z původního modelu, ale na rozdíl od modelu Intelia Focus o žádnou funkci nepřišly. Naopak, mají jednu navíc. Kávovary Saeco Philips HD 8753/19 Intelia Cappuccino umí připravit cappuccino na jeden stisk. To je ovšem spjato s „mlékovkou“ – nádobkou na mléko, bez které je takový kávovar zcela bezradný… Osobně jsem zastáncem externích kapučinátorů s hadičkou, kdy kávovar nasává mléko rovnou z krabice.

 

Kávovary Saeco Philips 8752/89 Intelia Class Metal:

Naprostý klenot. Přesná kopie kávovaru Saeco Philips HD 8752/49 Intelia Class, ovšem vyvedená v kvalitnějších materiálech. Výrobci se přiklonili k nerezové oceli, a tak dostaly kávovary Saeco Philips 8752/89 Intelia Class Metal nejen luxusní design, ale také delší životnost. Kapučinátor se zachoval jako u původního modelu. Logicky u tohoto modelu nevzrostla jen kvalita a design, ale také cena a tak je potřeba se zamyslet, jestli nám to stojí za to.

Rozhodně je z čeho vybírat a je také vidět, že spojení značek Saeco a Philips zatím nese ovoce.