Nový rok 2023 nám začal pěkně zvolna, počasí nás moc netrápilo a ještě k tomu máme skvělé zprávy – švýcarský výrobce kávovarů Jura letos uvede hned 3 novinky.

Jako první Vám představím vylepšený kávovar Jura E6. Jedná se o odlehčeného bratra známé Jura E8, kterou jsem doporučovala zde. Hledali jste kompromis mezi ceno a výkonem? Jura E6 Vám udělá skvělé espresso, čaj a dokonce i cappuccino.

Jaké jsou tedy jeho přednosti?

Pojďme se na to spolu podívat.

○ nová Jura E6 má vylepšený mlýnek Professional Aroma Grinder, který je schopný zachovat mnohem víc aroma zrnkové kávy, než jeho předchůdce – výrobce uvádí 12,2,% – což v realitě znamená, že káva je chutnější a voňavější (ale znáte to, čím kvalitnější kávová zrna, tím lepší zážitek. Doporučuji vyzkoušet mé oblíbené Sarito Espresso)

○ vylepšený systém šlehání mléčné pěny – je nadýchanější a jemnější

○ 2,8 palcový barevný displej – změny si všimnete na první pohled. Displej je přehlednější, větší a zmizela vystouplá tlačítka.

○v balení dostanete misku na čištění mléčných cest, která pasuje pro tento druh kávovaru – má dvě komory. Jednu na tablety na čištění a jednu na vodu. Jen dávejte pozor – vodu musíte do misky doplnit sami.

nově podporuje použití vylepšeného filtru Claris Smart + (měl by být ještě účinější než původní Smart)

○ nově nabízí caffé barista doplněné čerstvou vodou

Samozřejmě, tento kávovar má i své nevýhody

cappuccino si připravíte ve dvou krocích. Sice Má Jura E6 funkci EASY cappuccino, ale i tak to není volba ONE touch, jako u E8 a vyšších řad kávovarů značky JURA

čistění mléčných cest je jednodušší, pořád ale potřebuje Vaši asistenci. Dolít vodu, protože kávovar E6 si to z vodní nádrže sám nevezme jako u E8.

Musím říct, že ačkoliv je kávovar JURA E6 za sympatickou cenu, doporučuji si napřed promyslet, co od kávovaru očekáváte.
Pokud chcete levnější kávovar do malé kanceláře, či domácnosti, kde si děláte cappuccino jen občas a nevypijete víc jak 10-15 káv za den – je to kávovar přesně pro Vás.

kávovar Jura E6 Platin

Pokud ale hledáte kávovar za dobrou cenu, ale zároveň počítáte s tím, že si každý den budete chtít užít i mléčné speciality, doporučuji se podívat o třídu výš na Jura E8.
Připlatíte si jen pár tisíc a dostanete hned o 6 druhů nápojů víc, lepší systém mléčné pěny, ONE touch funkce na kávu a čištění…

Závěrem bych řekla, že jsem ráda, že JURA E6 nezmizela z nabídky. Dokonce má hezčí design, nejen přední části, ale i nádoby na vodu.

Je daleko výkonnější než malá ENA a přitom je nyní cenově přijatelných 25 990Kč. Za málo peněz hodně muziky, jak se říká.

Věřím, že kávovaru JURA E6 to bude ve Vaší kuchyni slušet a stane se oblíbeným členem kolektivu.

Kávovar JURA E6 Platin

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.