V letošním roce dorazila na trh inovovaná Jura E8. Kávovar, který jsme si oblíbili pro jeho kompaktnost a zároveň špičkovou kávu. Model z roku 2022, který je nyní u nás dostupný, nabízí několik vychytávek, které by vám rozhodně neměly ujít.

V čem se že se liší nová E8? Švýcarské kávovary Jura jsou známé neustálým vylepšováním svých modelů. Jdou prostě s dobou. A musím říct, že mě osobně nejvíc potěšil nový systém čištění mléčných cest. Stačí jediné tlačítko!
No opravdu, sama jsem byla překvapená, že nemusím nikde nic proplachovat, nebo rozebírat. Rozhodně u toho nestrávím mládí. Stačí pouze přistavit speciálně tvarovanou nádobku, vyklepnout do ní jednu dávku čističe mléčných cest v tabletkách a napojit do nádobky hadičku kapučinátoru. Zapnu čištění a do pár minut je hotovo.

Další novinkou je nový a přehlednější display, kde si můžete navolit vlastní oblíbený nápoj a uložit si jej pro pozdější použití – E8 je totiž vybavená umělou inteligencí.

Co se mi ještě líbí je zlepšený kapučinátor, který dokáže udělat nádherně krémovou a pružnou pěnu, bez vzduchových bublin. Zkoušela jsem upíjet, za jak dlouho pěna spadne, a nedočkala jsem se. Pěna zůstala i poté, co jsem zbytek cappuccina vypila. Pro co nejlepší výsledek však doporučuji používat plnotučné mléko. Díky tuku v mléce dostanete vždy lepší mléčnou pěnu, než z polotučného.

Samozřejmost í v tomto modelu je skvělý aroma grinder mlýnek, který přesně pomele kávu a díky tomu si uchová větší aroma a lepší chuť. Jura E8 má dokonce rozšířenou nabídku nápojů – už vlastně nebudete muset do kavárny. Doma, nebo v kanceláři si uděláte populární Cortado, nebo Caffè Barista nebo Lungo Barista (což je káva dopouštěná horkou vodou, jako v kavárně). A pokud máte rádi silnější kávu, zkuste funkci extra shot. Už nemusíte dělat dvě kávy do jednoho šálku, aby vás to pořádně nakoplo.

Takže si ty novinky shrneme:

  • Nový kapučinátor a krémová pěna
  • Jednoduché čištění mléčných cest – One Touch
  • Přívod horké vody je zvlášť, takže se vám do lunga dopustí čerstvá voda = lepší kafe
  • Nový display, víc barev kávovaru a vroubkovaná nádobka na vodu
  • Víc káv na výběr (Cortado, Caffé Barista, Lungo Barista, Flat White)

Za mě doporučuji kávovar Jura E8 do každé domácnosti, nebo menší kanceláře. Nebudete litovat. Dokonce je kávovar k dostání ve třech barvách – Dark inox černá, Moonlight silver a Piano white. Mimochodem ta bílá je na živo opravdu luxusní model.

Myslím, že se od značky Jura ještě máme na co těšit. Proslýchá se, že počátkem roku 2023 uvede další nové modely.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.