V Brně proběhl největší potravinářský veletrh SALIMA. Důkladně jsme se zaměřili na pavilon C kde se vystavovala káva. Mimo klasických značek jako je Segafredo, Lavazza, Illy a Darboven tu měli zastoupení i nové značky na našem trhu jako Covim, Varezina a Filicori.

Značka Covim se jako jediná rozhodla nabídnout zákazníkům na výběr mezi chutěmi. Když jste požádali o kávu ihned následovala otázka „Máte raději kyselou nebo hořkou?“. Objednali jsme si hořkou a muž který nám dával na výběr s úsmvěm konstatoval „Petro další hořká káva“. Až pak jsme si všimli že u tohoto stánku připravovala kávu Petra Veselá vítězka Mistr Kávy 2007. Proč se tak smál nám vysvětlil při podávání kávy. Vedli totiž spor o tom, jestli je více oblíbená hořká (směs arabica a robusta) nebo kyselá (100% arabica) káva. V době kdy jsme testovali kávu to bylo 80/20 pro hořkou. Naše hodnocení kávy COVIM typ GRANBAR dopadlo velice dobře. Kvalita připraveného espressa nás velice příjemně překvapila. Pěna s výbornou elasticitou,chuť jemně hořká, plná a vyvážená. Myslím že o této kávě toho ještě hodně uslyšíme.

Atraktivitu této expozice také násobila show latte art, kterou Petra předváděla každou hodinu.Podle zájmu můžeme jen doufat že kvalitních baristů bude u nás stále více a nebude problém si v budoucnu dát opravu dobré espresso.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.