Gloria Jean´s CoffeesAž z daleké Austrálie dorazila do Brna nová síť kaváren Gloria Jean´s Coffees. Pyšní se mimo jiné tím, že dělají klasické espresso z 16 gramů kávy.

Přímo ze světových kávových plantáží přiváží australský kávový řetězec Gloria Jean´s Coffees kávu té nejvyšší kvality. Firma před nedávnem otevřela v brněnském nákupním centru Olympia již svou druhou kavárnu v České republice.

Gloria Jean´s Coffees nakupuje 1% nejkvalitnější druhy kávy Arabica. To má zaručit, že na stůl dostanete pouze nejlepší hrnek kávy.

Kávu připravují jen vyškolení zaměstnanci. Filozofií Gloria Jean´s Coffee je nabídnout co nejvyšší kvalitu, která je ale zároveň cenově dostupná. Ceny kávy jsou srovnatelné s u nás známějšími řetězci jako je Coffee Heaven nebo Starbucks.

Pro přípravu espresa používá firma výhradní druh kávy pražené pro celý svět ve vlastní pražírně state-of-the-art v Sydney. Veškerá káva je připravována ze speciální směsi Gloria Jean’s Coffees expresso special blend, která je složená ze tří druhů jihoamerické a jednoho druhu indonéské kávy Arabica.

V kavárně si můžete dát kromě klasických nápojů i všemožné speciality. Ale i klasické espresso je trošku jiné, podle informace baristy totiž obsahuje 16g kávy, což je více než dvojnásobek obvyklého množství. Na přání do porcelánového hrníčku.

Dát si můžete i horkou čokoládu, ledové kávy, ale i čaje z celých čajových lístků. Ze specialit mě zaujalo například baby cappucino, což je šálek našlehaného mléka pro dítě k šálku kávy rodičů zdarma.

V kavárně Gloria Jean’s Coffees vám nabídnou i několik speciálních druhů káv, které personál zákazníkům umele dle jejich požadavků a zabalí k přípravě domácí kávy. V nabídce má být například i věhlasná Jamaica Blue Mountain.

Ke kávě si můžete dát také několik druhů zákusků nebo panini, tedy italské zapečené bagety. Za větší kávu a dezert však v podniku necháte téměř dvě stě korun.