Německý mlýnek Mahlkönig Vám asi nemusím dlouho představovat. V současné době patří mezi špičku nejlepších mlýnků na kávu. Jsem ráda výrobce mlýnků neusnul na vavřínech a pokračuje v inovaci již ověřených a výkonných mlýnků.

Proto jsem se rozhodla vyzkoušet novinku na českém trhu Mahlkönig E80 a E80 GbW. Na první pohled vypadají podobně jako mlýnky Mahlkönig E65 a E65 GbW. Podobnost je čistě záměrná – jedná se o vylepšené verze, které jistojistě využijete v mnohem větších provozvnách.


Jaké jsou benefity nové E80?

○ přednostně jsou to nové 80mm mlecí kameny ze speciální oceli

○ velký a přehledný displej 88,3mm, na kterém uvidíte všechno. Už žádná titěrná čísla, na které mnouříte oči.

○ daleko tiší mletí, skoro jej neuslyšíte. Oproti dřívějším modelům je ten rozdíl opravdu znát. V kavárně, nebo kdekoliv v provozu to určitě oceníte.

○ verze E80 GbW má mnohem výkonější motor. Můžete jej maximálně zatížit, takže namele kávu tiše a velmi rychle i během náročných poledních hodin.

○ nerozbitná nádoba na zrno

Nevýhody

○ první nevýhoda je cena. Mlýnek patří zatím k nejdražším na českém trhu. Pokud máte velkou provozovnu a využijete výkon Mahlkönig E80S, tak proč ne. Jinak bych doporučila jít do jiných typů – třeba právě E65S, cena je skoro o třetinu nižší.

○ velký displej – ano, jen to velké plus, ale znáte to. Upatlá se to a větší displej se také lehčeji rozbije a je náchylnější na poruchy

Osobně mám pro mlýnky Mahlkönig slabost, protože vždy dostanu kvalitní stroj, který mele naprosto přesně. Pomletá kávová zrna jsou konzistentní, čerstvá a provoní okolí omamnou vůní. Mlýnek má v sobě vždy odvětrávání, takže se nestane, že by se při mletí káva přehřívala.

Pokud chcete kvalitní mlýnek, který Vám vydrží opravdu dlouho, jděte do Mahlkönig. Ani gram kávy nepřijde nazmar, jak říkám. Mlýnek se snadno čistí a nezabere příliš místa. A pokud by se Vám přece jen časem opotřebovala nějaká součástka, je možné ji kdykoliv dokoupit.

Závěrem bych řekla, že mlýnek Mahlkönig E80S má příjemné oblé tvary, je skladný, decentní a v každé kavárně udělá parádu.

Ps: výrobce dělá i domácí mlýnky – třeba menší X54. Což je super na menší objem kávy.

Mlýnek Mahlkönig E80S