Belgie nabízí kávu z celého světa

Belgie nabízí kávu z celého světa

kava_bonbony

Nejen na výtečné belgické pralinky mohou obyvatelé tohoto rozmanitého státu nalákat chuťové labužníky. Belgie je vysoce rozvinutý průmyslový stát s velkou koncentrací výroby a intenzivním zemědělstvím. Hlavními průmyslovými oblastmi jsou Brusel, Antverpy, Lutych a Gent. Právě z Antverp pochází jedna z nejznámějších belgických značek kávy.

Po celém světě je známá značka kávy a produkční společností Rombouts. Zajímavá je také další, ačkoliv menší firma Café Knopes. Kromě těchto dvou značek však může turista při procházení belgickými městy najít úplné kávové skvosty z celéh světa.Kromě různých jiných kávovníkových zrn špičkové kvality nabízí Belgie i nezvyklý sortient s názvem Dix Grands Cafés du Monde, což v překladu znamená Deset velkých káv světa. V jednom balení si tak může milovník kávy domů odvézt zrna z Brazílie, Kolumbie, Kostariky, Keni, Papuy-Nové Guinee, Indonésie, Guatemaly, Mexika a Etiopie. Tento lákavý výběr jistě potěší nejen toho, kdo se o dobrou kávu zajímá, ale udělá radost i skutečným kávovým milovníkům, protože mohou ochutnat speciální paletu odrůd zrn kávovníků z nejvýznamnějších produkčních oblastí světa.

1 odpověďna “Belgie nabízí kávu z celého světa”

  1. Jaromír Jurka napsal:

    Mohu potvrdit, že belgická káva Rombouts je nejznámější značka kávy v Belgii a v naší republice velmi neznámá značka, ale vyniká svojí kvalitou 100% arabiky z Jižní Ameriky, vůní mandlí a chutí Amaretta. Neváhejte ochutnat v Café Brussel v Brně nebo si objednejte na jejich e-shopu. Super cena za super kvalitu.

Přidat komentář