Nejen na výtečné belgické pralinky mohou obyvatelé tohoto rozmanitého státu nalákat chuťové labužníky. Belgie je vysoce rozvinutý průmyslový stát s velkou koncentrací výroby a intenzivním zemědělstvím. Hlavními průmyslovými oblastmi jsou Brusel, Antverpy, Lutych a Gent. Právě z Antverp pochází jedna z nejznámějších belgických značek kávy.

kava_bonbony

Po celém světě je známá značka kávy a produkční společností Rombouts. Zajímavá je také další, ačkoliv menší firma Café Knopes. Kromě těchto dvou značek však může turista při procházení belgickými městy najít úplné kávové skvosty z celéh světa.Kromě různých jiných kávovníkových zrn špičkové kvality nabízí Belgie i nezvyklý sortient s názvem Dix Grands Cafés du Monde, což v překladu znamená Deset velkých káv světa. V jednom balení si tak může milovník kávy domů odvézt zrna z Brazílie, Kolumbie, Kostariky, Keni, Papuy-Nové Guinee, Indonésie, Guatemaly, Mexika a Etiopie. Tento lákavý výběr jistě potěší nejen toho, kdo se o dobrou kávu zajímá, ale udělá radost i skutečným kávovým milovníkům, protože mohou ochutnat speciální paletu odrůd zrn kávovníků z nejvýznamnějších produkčních oblastí světa.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.