brazilská káva

Sao Paulo je členský stát v jihovýchodní Brazílii. Je zároveň hospodářsky nejdůležitějším státem celé Brazílie. Je zde soustředěno téměř 50% veškerého brazilského průmyslu. Obyvatelstvo je soustředěné hlavně na východní straně, skládá se z valné části z přistěhovalců živících se pěstováním kávovníku, cukrové třtiny, bavlníku, tabáku, rýže, luštěnin, ječmene a na západě chovem dobytka. Hlavní město Sao Paolo je plné reataurací, kaváren a nočních klubů ve městě. A Je to také nejdůležitější oblast Brazílie, kde se pěstuje káva.

Sao Paulo patří k největším produkčním oblastem kávovníkových zrn v celé Brazílii. Kávovníky sem byly přivezeny guvernérem Castro Mendonca, který zde začal s výsadbou kávy v oblasti Jundiahy a Campinas. Campinas je dodnes považována za jednu z hlavnch pěstitelských oblastí.

Pěstují se tu odrůdy arabiky a její varianty jako například bourbon, botucato a maragogipe. Zrna se zpracovávají suchým i mokrým způsobem, příčemž suchý převládá.

Celá produkce přichází na světový trh pod označením Santos s uvedením obchodního druhu a jakostní třídy, například lepší (superior), dobrý (good), normální (regular) a obyčejný (ordinary). Druh Santos bourbon je nejlepším druhem produkovaným ve státě Sao Paulo.

Na našem trhu je nejoblíbenější Santos extra prime. Vyznačuje se střední vyrovnaností zrn, čistotou a dobře se praží, vyniká jemností v chuti a sladkostí v šálku. Nejlepší vlastností získávají zrna Santosu až ve druhém roce po sběru.

Mezi nejdůležitější produkční regiony v tomto státu patří Alta Mogiana, Baixa Mogiana, Media Paulista, Alta Araraquerense, Santo Jundiai a Central de Brasil.

Téměř celá produkce se dnes vyvážíz přístavu Santos, který je největším a nejmodernějším přístavem světa pro vývoz kávovníkových zrn.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.