V horkých letních dnech má většina lidí stejný cíl. Ať se opalují na sluníčku nebo jsou schovaní ve stínu, vždy touží po nějakém osvěžujícím nápoji. Milovníci kávy mohou v těchto letních dnech horký nápoj vyměnit za osvěžující ledovou kávu. V českých kavárnách je však pravá ledová káva nedostatkovým zbožím. Buď se jedná o ledovou kávu v krabičce nebo v plechovce, která obsahuje kávového extraktu velmi málo nebo se jedná v podstatě o mléko s kávovou příchutí. Vyrobit ledovou kávu přitom není nic složitého.

Do skleničky naplněné ledem přelijeme kávu piccolo a dílo je hotovo. Máme základ pro ledovou kávu, ze kterého se dají vymýšlet nejrůznější alternativy, jako je káva s různým druhem alkoholu nebo se zmrzlinou. Ten, kdo má rád krémovější kávu, může základ doplnit o smetanu nebo šlehačku. Ten, kdo touží po opravdovém kávovém osvěžení, může do směsi přidat plátek citronu a výsledná chuť se přiblíží coca cole.

I když se zdá, že káva je pro osvěžení a doplnění tekutin v létě skvělý nápad, odborníci před tímto mylným názorem varují. Tato nápoj je káva jako každá jiná takže je potřeba doplňovat tekutiny ještě více než obvykle.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.