chocolate_heart.jpg

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Pokud chcete potěšit někoho blízkého sladkým dárkem, srdíčka, kde má káva hlavní roli, jsou dobrá volba. Vůbec přitom nevadí, když tvar srdíček nebude dokonalý nebo se nám nepovede je ozdobit přesně podle představ. Stačí hotové cukroví pěkně naservírovat nebo zabalit do krabičky vyložené hedvábný papírem. Domácí sušenky pak mohou směle nahradit luxusní bonboniéru, která potěší přátele nebo rodiče.

INGREDIENCE:

Těsto:
250 gramů hladké mouky
130 gramů másla
100 gramů mletých oříšků
80 gramů moučkového cukru
2 žloutky
1 lžička prášku do pečiva
1 lžíce mleté kávy
trocha mléka

Krém:
150 gramů moučkového cukru
130 gramů másla
120 mililitrů silné kávy
1 lžíce hrubé mouky

POSTUP:

Nejprve si připravíme těsto ze všech surovin. Pro méně zkušené kuchařky/kuchaře je lepší nejlépe míchat sypké a také tekuté ingredience odděleně a poté smíchat dohromady. V jedné větší míse tedy smícháme mouku, oříšky, cukr, prášek do pečiva a mletou kávu. V druhé misce žloutky a povolené máslo (ne rozpuštěné v mikrovlnce!). Vše potom zpracujeme na válu dohromady v hladké, pružné těsto. Pokud je příliš hutné a nejde uhníst v hladké těsto, můžeme jej zředit trochou mléka.

Z těsta vykrajujeme srdíčka, které upečeme ve středně rozěhřáté troubě. Můžeme také vyrobit alternativu lineckému pečivu a to tak, že z poloviny těsta vykrájíme celá srdíčka a z poloviny srdíčka s dírkou.

Dále si připravíme krém. Svaříme kávu s moukou na kaši, kterou necháme vychladit. Mezitím třeme máslo s cukrem. Když je kaše vychladlá, spojíme ji s utřeným máslem a dobře vše promícháme.

Vychladlá upečená srdíčka spojujeme krémem a zdobíme podle fantazie. Pokud je vyrábíme z lásky, můžeme hotové cukroví polít hořkou čokoládovou polevou a posypat růžovým posypem ve tvaru srdíček (dostupné ve větších obchodech s potravinami). Pokud vyrábíme občerstvení pro známé k odpolední kávě, můžeme polít půlku sušenky bílou a půlku tmavou čokoládou nebo ještě zatepla posypeme pečivo cukrem se skořicí apod. Fantazii se meze nekladou.