Inspirace k výrobě dokonalého cappuccina

Inspirace k výrobě dokonalého cappuccina

Jak je známo kapučíno je káva vyrobená z jedné třetiny z espressa, z jedné třetiny z horkého mléka a poslední třetinu tvoří horká mléčná pěna. Někde vám tento kávový nápoj posypou skořicí, přidají sušenku nebo jinou laskominu. Z povrchu pěny na kapučínu se však dá s trochou trpělivosti, cviku a fantazie vytvořit skutečné umělecké dílo. A ne nadarmo se říká, že to, co konzumujeme, nám chutná podle toho, jak to vypadá. Proto nakoukněte a inspirujte se!

K výrobě obrázků na hladině mléčné pěny na kapučínu postači suroviny, které má většina lidí doma. Základní obrazce se vytvárí pouze z mléka, do kterého například, zjednodušeně řečeno, pomocí špejle nebo párátka, malujete kávou různé obrazce. Další, možná jednodušší způsob, je vytvořit obrazec pomocí kakaa nebo skořice, čokoládové polevy v tubě, popřípadě jiných barevných polev. Představivosti se meze téměř nekladou, základem však je kvalitní mléčná pěna, která nespadne a vydrží, zatímco vy budete vytvářet umělecký skvost.

Láska v šálku cappuccina

Slečna na mléčné pěně

Květina na hladině kapučína

Barevné kapučíno

Mikulášské kapučíno

Čokoládová spirála na kapučínu

Spirála na kapučínu

Pes na hladině kapučína

2 odpovědína “Inspirace k výrobě dokonalého cappuccina”

  1. Petr Jankovič napsal:

    JEDNÍM SLOVEM NÁDHERA 😀 je až škoda to pít. Chtěl jsem se zeptat,jestli nepořádáte nějaké kurzy, protože bych měl uřčitě zájem.

  2. Karin napsal:

    Jistě, všechno se dá naučit, včetně latté artu. Základy vám může dát škola baristy, kde se dozvíte o přípravě kávy jako takové a zároveň můžete natrénovat malbu našlehaným mlékem: http://www.skolabaristy.cz

Přidat komentář