Jak je známo kapučíno je káva vyrobená z jedné třetiny z espressa, z jedné třetiny z horkého mléka a poslední třetinu tvoří horká mléčná pěna. Někde vám tento kávový nápoj posypou skořicí, přidají sušenku nebo jinou laskominu. Z povrchu pěny na kapučínu se však dá s trochou trpělivosti, cviku a fantazie vytvořit skutečné umělecké dílo. A ne nadarmo se říká, že to, co konzumujeme, nám chutná podle toho, jak to vypadá. Proto nakoukněte a inspirujte se!

K výrobě obrázků na hladině mléčné pěny na kapučínu postači suroviny, které má většina lidí doma. Základní obrazce se vytvárí pouze z mléka, do kterého například, zjednodušeně řečeno, pomocí špejle nebo párátka, malujete kávou různé obrazce. Další, možná jednodušší způsob, je vytvořit obrazec pomocí kakaa nebo skořice, čokoládové polevy v tubě, popřípadě jiných barevných polev. Představivosti se meze téměř nekladou, základem však je kvalitní mléčná pěna, která nespadne a vydrží, zatímco vy budete vytvářet umělecký skvost.

Láska v šálku cappuccina

Slečna na mléčné pěně

Květina na hladině kapučína

Barevné kapučíno

Mikulášské kapučíno

Čokoládová spirála na kapučínu

Spirála na kapučínu

Pes na hladině kapučína

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.