Je známo, že severské země, přesně řečeno jejich obyvatelé, jsou největšími konzumenty kávy na světě. Jsou však velice nápadití a každý severský stát má pro sebe typickou úpravu kávy, nějaký zvláštní kávový nápoj, který je však ve výsledku vždy lahodný. V Dánsku je jedním z těchto nápojů kávový punč.

INGREDIENCE:

100ml rumu

8 lžiček cukru

8 hřebíčků

4 šálky silné kávy

kousek celé vanilky

PŘÍPRAVA:

Do nejlépe plechového hrněčku dáme malé množstvní připravené kávy, cukr, hřebíček a vanilku a tuto směs necháme v horké lázni asi 5 minut. Do kávy se tak dostanou všechny chutě báječného koření. Tento extrakt zalijeme zbytkem kávy a zahřátým rumem. Nakonec nápoj přecedíme a rozlijeme do šálků.

Tento nápoj jistě zalahodí chuťovým buňkám a zahřeje tělo při dlouhých zimních večerech jak v Dánsku, tak u jakéhokoliv milovníka kávových nápojů.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.