Vyladěný kávovar Jura E8

Švýcarská značka Jura, která se již dlouhá léta věnuje výrobě automatických kávovarů především do domácností a kanceláří, neusíná na vavřínech a neustále pracuje na možných vylepšeních nabízených produktů.

Mnozí z vás mají jistě povědomí o oblíbených kávovarech E6, které se hojně kupovaly a stále kupují. Není to však tak dávno, co Jura uvedla na trh šikovnějšího bratra tohoto kávovaru, vyšší model, kávovar Jura E8.

Cena za kávovar vychází o nějakých 5 tisíc víc, ale je jen na uvážení každého, zda rozdíly mezi kávovary za tu investici stojí. Mezi největší rozdíly v kávovarech patří přípravy nápojů jedním dotykem – u E6 si nastavíte 7 specialit, u E8 až 12. Pod těmi specialitami si můžete představit například dvě kávy (2 espressa, 2 ristretta), ale také Flat White, latte macchiato, cappuccino nebo mléčnou pěnu. A samotná příprava mléčných specialit nemůže být jednodušší. U kávovarů Jura odpadá čištění nádobky na mléko, jak tomu může být u konkurence, ale stačí jednodušše vložit silikonovou hadičku do jakékoli nádoby s mlékem a kávovar se už o vše postará sám.

Samozřejmostí u obou kávovarů je funkce horké vody pro přípravu čaje i jiných nápojů. Navíc je jen na vás, jestli si v E8 připravíte nápoj ze zrnkové nebo mleté kávy, to Jura E6 neumí. A  ikdyž můžeme považovat za velkou výhodu výškově nastavitelnou výpust na kávu, které se vyskytuje u obou kávovarů, i tady má E8 navrh a nabízí nám možnost upravovat výšku výpusti mléka v závislosti na velikosti sklenice na cappuccino. A fajnšmekry mile překvapí i stylové osvětlení šálků.

Oba kávovary mají 1,9l zásobníky na vodu, 280g zásobníky na kávu a 16ti porcové zásobníky na zbytky kávy. Disponují barevným TFT displejem, funkcí úspory energie, programovatelným časem vypnutí a automatickými programy čištění. Nezapomínejte, že čištění u kávovarů je velice důležité, ať z hlediska kvality kávy, tak z hlediska životnosti stroje.

Kávovar je také možné v obchodech nalézt v černé barvě (Jura E80) s možností propojení s  vaším telefonem nebo tabletem pomocí Bluetooth. Jedná se o limitovanou edici. Jen si to představte, možnost ovládat kávovar z pohodlí vaší pohovky, nastavit druh, množství, teplotu kávy a hnout přitom pouze jedním prstem. Mně to zní jako pěkná hračička a až se nám obyčeným smrtelníkům vyskytne možnost pořídit si i robota jako sluhu, který nám bude kávu podávat, nebude to mít chybu.

 

 

 

Pokud přemýšlíte nad pořízením kávovaru domů, do kanceláře nebo svým známým jako dárek, kávovar Jura E8 vypadá jako správná volba. Máte ho doma? Podělte se s námi o zkušenosti.

Coffee Planet

4 odpovědína “Vyladěný kávovar Jura E8”

 1. Equiplo napsal:

  Kávovary Jura docela pěkně narušují dlouho trvající dominanci DeLonghi. Jen škoda, že E8 postrádá nastavitelnou teplotu nebo použití mleté kávy. Tohle třeba ECAM 23.460 od DeLonghi má, podobné parametry, poloviční cena.

 2. Jura napsal:

  Mně teda píjde že DeLonghi je značka protlačovaná mainstreamem. Stačí se podívat na jakýkoliv nezávislý test, kde Jura většinou dominuje poměrně bez debat :).

 3. Gábina napsal:

  za sebe doporučuji značku Krups – je levná a kvalitní

 4. Karel napsal:

  Dlouhodobě používám profi automatický kávovar od Saeco. Vaří dobrou kávu, ačkoli už vydal 33000 porcí. Chutnal jsem kávu od De Longhi u kamaráda a byla také moc dobrá a pil jsem kávu i z kávovaru Jura. Neměla chybu. Proto jsem si já debil koupil domů kávovar Krups. Ačkoli jsem vše nastavil tak vaří břečku. Puky vypadávají rozmáčené a rozpadlé. Zkusil jsem jej reklamovat a vrátili jej zpět s tím, že kafe dělá. Nepřál bych ten krám ani nepříteli. Krups už nikdy více.

Přidat komentář