Cestovní „příruční“ kávovary Handpresso, jsme tu již představili.
Posledně jsme se věnovali modelu Handpresso Wild ESE, u kterého je příprava espressa spojená s ESE tabletami neboli „pody“, které se do kávovaru vkládají. Připravit espresso z těchto ESE podů je zcela jistě nejjednodušší způsob. Jsme ale svázaní výběrem kávy.

Sortiment ESE podů není zdaleka tak široký jako výběr mleté kávy. Tau můžete použít u nových modelů. Kávovary Handpresso WILD Hybrid umí připravit espresso nejen kdykoli a kdekoli, ale také z jakékoli kávy.

Handpresso Wild Hybrid jsou totožné s kávovary Handpresso Wild ESE (nemají ale průhledný zásobník na vodu). Fungují i stejným způsobem – natlakujete kávovar pomocí ruční pumpičky, dodáte horkou vodu a – zde přichází malá revoluce :). U kávovaru Handpresso Wild Hybrid si můžete vybrat, jestli použijete ESE tabletu, nebo klasickou mletou kávu. Jednoduše vyměníte vložku v kávovaru a použijete speciální sítko, které je součástí kávovaru. Sítko naplníte svou oblíbenou kávou vložíte do kávovaru. Skvělé, čerstvé espresso už na sebe nenechá dlouho čekat.
Stejně jako je tomu u modelu Handpresso Wild ESE, i kávovary Handpresso Wild Hybrid mají kolem sebe sortiment příslušenství, který vám přípravu kávy na cestách zpříjemní a zjednoduší.

Předně je to Handpresso Outdoor Casebrašna s příslušenstvím pro snadný přenos/převoz, pak speciální tamper pro upěchování kávy v sítku a také pouzdro Handpresso Domepod Case, ve kterém můžete snadno uchovávat 3 připravená sítka naplněná namletou kávu.

Dokoupit se dají i designové průhledné Handpresso šálky a Handpresso termoska.

Kávovar jsme měli možnost v kanceláři mnohokrát vyzkoušet a všichni jsme mu propadli. Obsluha je snadná a výsledek překvapivě dobrý. Možná si řeknete, že je to věc, kterou „nepotřebujete“. Ale přiznejte se – nechtěli byste takový kávovar dostat???

Společnost Handpresso pustí letos na podzim na mezinárodní trh také kávovar Handpresso Auto ESE, který je napájen 12 V zaplovačem v autě a umí si i sám ohřát vodu – více v jednom z příštích příspěvků.