Ano je to tak. V dubnu se českému trhu představí v celé své kráse nové super automatické kávovary DeLonghi ESAM 6900.M PrimaDonna Exclusive, které jako jediné na našem trhu umí připravit také horkou čokoládu.

Tyto kávovary se právem řadí mezi plnoautomatické nebo, chcete-li, super automatické kávovary DeLonghi. Řada PrimaDonna má už vybudovanou tradici a vždy se jedná o špičkové kávovary značky DeLonghi. Ani kávovary DeLonghi ESAM 6900.M nezklamaly. Zcela upřimně musím uznat, že tyto stroje mají všechno, co můžete po takovém kávovaru chtít. Dokonce bych řekla, že je toho až moc… Ale nechci předbíhat – vezmeme to od začátku.

Pro kávovary DeLonghi ESAM 6900.M je vhodná jak zrnková káva tak i mletá káva, mají stejně jako všechny kávovary PrimaDonna ocelový mlýnek a širokou možnost nastavení hrubosti díky 13ti stupňům. Nastavit si můžete klasicky sílu kávy – intenzitu aroma, objem šálku i teplotu vody. Tyto kávovary umí připravit na jeden stisk espresso, 2 espressa, cappuccino, café latte i latte macchiato. Mají posuvnou výpust pod kterou se vejde až 14 cm vysoká sklenka…atd. atd.

To už ale všechno známe.
Čím jsou tedy nové kávovary, které se pyšní přívlastkem PrimaDonna Exclusive tak vyjímečné?

Kávovary ESAM 6900.M mají barevný displej. V nastavení si pak můžete vybrat  z několika barevných profilů pozadí. Další novinkou je pak nastavení až 6ti profilů pro 6 různých uživatelů, kteří si tak mohou sami, každý zvlášť, nastavit své oblíbené nápoje a uložit si je do paměti.

Dále mají tyto kávovary vylepšenou nádobku na mléko – ta je totiž opatřena kovovým termo obalem . Vychlazené mléko je pro přípravu dobré pěny důležité.. Obsah mléka v nádobce můžete sledovat skrze průhledné okénko se stupnicí.

Kávovary DeLonghi ESAM 6900.M PrimaDonna Exclusive jdou s dobou a jsou šetrné k životnímu prostředí – můžete si sami nastavit po jak dlouhé době nečinnosti se kávovar přepne do tzv. stand-by režimu (15min – 3 hod. od posledního použití). Navíc mají tyto kávovary síťový vypínač – při vypnutí je spotřeba elektrické energie nulová.

Konečně se dostávám k tomu, co tu opravdu ještě nebylo (a co snad dělá z těchto kávovaru něco výjimečného?). Tímto nadstandardem je „automatická“ příprava horké čokolády. Toto by prý měly ocenit hlavně rodiny s dětmi, ale přiznejme si, i mezi dospělými se najde spoust „mlsalů“, kteří si rádi na horké čokoládě pochutnají. Kávovary DeLonghi ESAM 6900.M vám umožní vybrat si požadovanou hustotu. Je to tak snadné…
Je to tak snadné?? Pokud si chcete připravit horkou čokoládu, musíte odejmout termo nádobu na mléko, pak do druhé, speciální nádobky nalít mléko, vysypat jednu nebo dvě porce instantní čokolády a nasadit ji zpět na kávovar. V menu si zvolíte přípravu čokolády a požadovanou hustotu. Pak se do nádobky začne vhánět horká pára a uvnitř se „vrtí“ malá metlička, která čokoládu promíchá. Po tomto procesu je potřeba opět nádobku odejmout a pak můžete čokoládu nalít do šálku.
Zcela upřímně… domnívám se, že naprosto stejného efektu dosáhnete, pokud čokoládu vysypete rovnou do šálku a necháte si do něj napustit horké, lehce našlehané, mléko… stačí zamíchat a ušetříte si tak celé vyměňování a hlavně následné mytí nádobky na čokoládu s metličkou.

Celkově se jistě jedná o velmi moderní plnoautomatické kávovary s množstvím funkcí, které jistě oceníte. Příprava horké čokolády mě však bohužel o žádné exkluzivitě nepřesvědčila. Přesto jsou kávovary DeLnoghi ESAM 6900.M PrimaDonna Exclusive designově i technologicky velmi zajímavé – co myslíte?

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.