Světoví výrobci strojů na espresso nás nepřestávají překvapovat – nyní máte možnost zakoupit kávovary, které mají až 6 uživatelských profilů a přihlásit se do toho svého můžete pouhým dotekem – tyto kávovary vás poznají podle otisku prstu.

Jedná se o luxusní kávovary Saeco Philips HD8946/09 Xelsis Digital ID.

Jak to funguje? Jako uživatel si můžete nastavit své oblíbené nápoje. To, že si kávovary zapamatují, jaké máte rádi espresso a jaký poměr mléka a kávy ukrývá vaše oblíbené cappuccino, už není žádná novinka. Uložit do paměti si můžete gramáž porce, teplotu vody i dávku vody. Stejně tak si nastavíte dávku mléka a mléčné pěny. Tyto kávovary na jeden stisk připraví espresso, cappuccino, caffé latte i latté macchiato přesně podle vašeho gusta. Zároveň ale i podle osobního gusta dalších pěti uživatelů. Kávovary Saeco Xelsis Digital ID mají totiž 6 „profilů“ a v každém si můžete nápoje nastavit jinak.

U tohoto modelu se navíc do svého profilu přihlásíte otiskem prstu. Superchytré kávovary Saeco Philips HD8946/09 vás prostě poznají. Pro někoho zbytečnost, pro někoho úžasná funkce, která vás přenese z každodeního shonu do světa Jamese Bonda 🙂

Musím se přiznat, že ačkoli se tyto kávovary jeví opravdu dokonale, je jedna věc, která by mě mohla odradit. Kávovary Xelsis Digital ID mají celokovové tělo s povrchem z leštěného nerezu. Opravdu honosný design – dokonalé zrcadlo. Bohužel, každý dotek zanechá na kávovaru otisk prstu – že by hříčka designérů? Nicméně na údržbu opravdu náročné…

Tyto kávovary mají ale své „méně dokonalé bratříčky“, kteří sice nemají senzor otisku prstů, vynikají však stejnými schopnostmi včetně šesti profilů a nejsou tak náročné na údržbu.

Jsou to kávovary Saeco Philips HD8943/19 Xelsis Class Black v elegantním černém provedení, kávovary Saeco Philips HD8943/29 Xelsis Class White v čistě bílé.

Pokud byste však trvali na lesklém nerezu, ale otisk prstů je vám příliš vzácný, jsou tu pro vás kávovary Saeco Philips HD 8944/09 Xelsis Stainless Steel.