kavovar-saeco-syntia.jpgTentokrát jsme vybrali úplnou novinku na trhu italské firmy Saeco. Ta představila svůj dlouho očekávaný kávovar Saeco Syntia.

Jak se liší od ostatních modelů Saeco Odea nebo Talea? 

Má cenu si kávovar pořizovat?

Bude káva, kterou stroj vyrobí, ta nejlahodnější?

To se dočtete v následující recenzi.

Kávovar Saeco Syntia je pro mnohé překvapením. Je to první model z nové generace automatických kávovarů zcela odlišného designu od stávajících řad Odea, Talea a Primea.

Tvar není tolik kulatý a velmi snadno se zařadí po bok ostatních spotřebičů v kuchyni.  Tento kávovar je vyroben z vysoce kvalitního ABS plastu a leštěné nerezi se sofistikovaným technickým vybavením, které umožňuje maximální pohodlí při přípravě kávy.

Ovládání kávovaru SYNTIA je velice jednouché a intuitivní i pro naprosto nezkušeného uživatele. Ovládacímu panelu dominuje velký barevný displej, po jehož stranách jsou čtyři tlačítka pro přípravu malé a velké kávy, horké vody, páry a nastavení síly případně použití předem pomleté kávy.

Displej samotný zobrazuje ikony ve třech barvách:
– Zelené symboly znamenají, že je kávovar připraven k provozu.
– Oranžové symboly znamenají např. nahřívání přístroje anebo nutnost provést odvápnění kávovaru.
– Červené symboly znamenají nutnost dolít vodu do zásobníku, dosypat kávu, vyprázdnit zásobník na odpad.

Novinkou je také těsné uzavření zásobníku na zrnkovou kávu, díky kterému vaše zrnková káva vydrží déle voňavá a nepůsobí na ni tolik vlhkost okolí.

Kapacita zásobníku na kávu je 260g.

Kapacita zásobníku na vodu je 1,2 litru.

Kapacita zásobníku na odpad je 8 porcí.

I u tohoto nového kávovaru je mlýnek je vybaven keramickými mlecími kameny, u kterých je předpoklad velmi dlouhé životnosti a je možné nastavit hrubost mletí podle druhu kávových zrn. Ale pozor! Keramické mlecí kameny jsou křehké a při používání nekvalitní kávy se zbytky upražených slupek či kamínků může dojít k jejich popraskání.

Bojler na vodu je z nerezi a kávovar je vybaven již osvědčenou centrální jednotkou, kterou lze snadno vyjmout a pod tekoucí vodou propláchnout a jednou za čas je dobré ji promazat přiloženou silikonovou vazelinou.

Kávovar Syntia je standartně vybaven chromovanou tryskou na horkou vodu pro zalití nápojů anebo na páru pro našlehání mléka na přípravu specialit jako je cappuccino anebo Latté macchiato.

Rozměry kávovaru Saeco Syntia jsou: š x h x v  256 x 315 x 415 mm.

Hmotnost kávovaru je 9kg Podle našich prvních zkušeností probíhá příprava kávy stejným způsobem jako u ostatních modelů kávovarů SAECO a díky barevným symbolům je velmi pohodlná a nepotřebujete stát před kávovarem s návodem v ruce a tápat co nejdříve zmáčknout.

Nádrže na vodu i odpad jsou přístupné z předního panelu kávovaru.

Provoz kávovaru je tichý a je energeticky úsporný.

Nedostatky – hned při prvním pohledu jsme si všimli dvou, a tím je chybějící vyhřívací plocha na šálky a specialita předchozích řad firmy Saeco, tzv.SBS systém. Šálky je proto před přípravou kávy dobré předehřát profouknutím párou. Káva tak nebude vystavena teplotnímu šoku  a Váš zážitek kávy tak bude dokonalý.

Shrnutí: díky malým rozměrům kávovaru i nádržce na odpad se kávovar hodí skvěle do domácnosti a případně do malé kanceláře, kde denní produkce nepřekročí 30porcí. Přednosti snadného ovládání a barevných ikon vyváží nedostatky a nezbývá, než kávovar s klidným srdcem přidat na pomyslný břeh kvalitních kávovarů pro přípravu lahodného espressa.

Kávovar pro testování zapůjčil největší specialista na prodej kávovarů  v ČR http://www.kavovary-online.cz/

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.