Když Italové mluví o kávě, vždy mají na mysli espresso, svůj národní nápoj a životní vášeň. Nyní můžete i vy doma zakusit celou symfonii espressa díky plně automatickým espressovačům Saeco. Jejich moderní technologie a italský smysl pro design vám dávají možnost vychutnat si espresso, které je pravé v každém ohledu a snadno si jej připravíte stiskem jednoho tlačítka.

 

Tradice tohoto autentického prožitku sahá až do roku 1901 k milánskému inženýrovi Luigi Bezzerovi. Bezzera již nechtěl na své espresso v kavárně čekat, proto vymyslel stroj na rychlou, „expresní“ přípravu espressa, což v té době znamenalo revoluci.

Jeho vynález pak byl průběžně zdokonalován, až byl v roce 1948 sestrojen první skutečný espressovač. Ze 7 gramů kávového prášku a horké vody o teplotě 90 °C se pod tlakem 9 bar vařilo pravé italské espresso s charakteristickou cremou a plným aroma. V roce 1985 to byli znovu Italové, kdo vstoupil do historie, když vyrobili první plně automatický espressovač pro domácnost.

 

Pokud tedy patříte mezi milovníky dobré kávy, jsou espressovače Saeco určeny právě vám. Značka italského původu, která jako první začala vyrábět automatické espressovače pro domácnosti, těží z téměř třicetileté historie plné inovací a její přístroje po celou dobu představují špičku ve svém oboru. Dovedou připravit řadu kvalitních kávových nápojů jako v pravé italské kavárně. Keramické mlecí kameny spolu s tlakem 15 barů zaručují tu nejvyšší kvalitu espressa.

Automatické espresso Saeco XELSIS EVO (HD8954/09) s velkým barevným textovým displejem v českém jazyce nabízí jedinečnou technologie Latte Perfetto, díky níž získáte hustou mléčnou pěnu jako od profesionála. Patentovaný systém Saeco Brewing Systém umožňuje nastavit intenzitu vašeho espressa, protože při dávkování změní strukturu pěny. Pouhým otočením knoflíku můžete připravit pěnu přesně podle své chuti. Mléko se automaticky dávkuje z karafy na mléko (0,5 l) s plně automatickým čištěním pro snadnou přípravu nápojů s mlékem. Okamžitou páru zajišťují dva nezávislé topné systémy s tlakem čerpadla 15 barů, přičemž topné těleso je vyrobeno z nerezové oceli. Kapacita zásobníku na kávové sedliny je 14 porcí, nádržka na vodu má kapacitu 1,6 l. Kávovar je vybaven tiššími keramickými mlýnky, nicméně umožňuje použít i mletou kávu pro přípravu bezkofeinových nápojů. Kapacita zásobníku na zrnkovou kávu je 350 g.

 

 

Automatické espresso Saeco Energica (HD8852/09) zajistí dokonalý zážitek z espresa a mléka. Je vždy připraven k použití a vybaven vestavěnou nádobou na mléko. Nabízí jedinečnou technologii Latte Perfetto, díky níž získáte hustou mléčnou pěnu jako od profesionála. Výběr probíhá za pomoci tlačítek znázorňujících jednotlivé druhy kávového nápoje, přičemž´jejich sílu, stejně jako teplotu, doby přípravy a množství připravené kávy lze na espressovači jednoduše nastavit podle aktuální chutě a nálady. K dispozici je i funkce pro zvýraznění vůně. Snadné použití doplňuje snadná údržba: automatické cykly čištění a odstraňování vodního kamene se postarají o vždy dokonalou chuť kávy a dlouhou životnost přístroje.

 

Více na www.philips.cz