Švýcarská značka Jura, která se již několik let věnuje výrobě automatických kávovarů přinesla v Březnu 2019 do světa novinku  JURA ENA 8 , která je naprostou nutností pro všechny milovníky kávy. Tento superlativní  kávovar je vybaven celou řadou funkcí. Už žádné kapsle,  ale čerstvě namletá káva, která potěší i náročnější uživatele.

ENA 8 získal ocenění Red Dot Design Award 2019. “Od roku 1955 uděluje Design centrum Severního Porýní-Vestfálska Red Dot Design Award pro ty nejlepší designérské počiny všech kategorií. Přestože se každoročně účastní tisíce produktů z celého světa, neztrácejí se zde ani čeští designéři a firmy.”(czechdesign.cz, 28.5.2019)

1. Skladný

Šířka – 27,1 cm

Výška- 32,3 cm

Hloubka-  44,5 cm

2. Okouzlující

Jak už vyplývá z názvu jedná se o  jeden z nejpropracovanějších designů, který byl uveden na trh.. Povrchová úprava a válcovitý tvar jsou inspirovány vzhledem krásných křišťálových karaf.

Různé barvy jsou inspirovány různými klimatickými podmínkami prostředí, které umožňují lidem vybrat si sofistikovaný design tak, aby odpovídal jejich životnímu stylu a design kuchyně.

1. Metropolitan Black – Inspirován shonem městského života se spoustou kaváren, bary, butiky a temnou noční oblohou.

2. Severská bílá – Pokud jste milovníkem bílého království a sněhové pokrývky, tak právě severská bílá Ena 8  je určena  pro Vás!. 

3. Západ slunce Red s hliněnými rudými  střešními taškami a teplým světlem večerního slunce, které, prozařuje celé okolí, zažijete červenou zemi přes západ slunce červené variantě  Ena 8.

Kávovar lze na trhu objevit take v motivu masivního hliníku, který kombinuje tradiční řemeslnou zručnost s nejmodernější technologií výrobků a vytváří tak první design kávovaru na světě z pevného hliníku.

3. Stručný-jednoduchý

Přední 2,8 „TFT displej a jasně definované obslužné panely zaručují, že I naprostý laik nebude mít problém s ovládáním kávovaru. K dispozici je 10 druhů nápojů na této Jura ENA 8, včetně kofeinu a mléčných nápojů. (espresso, káva, cappuccino, espresso macchiato, latte macchiato, plochá bílá atd.). Výběrem nápoje může uživatel nastavit množství v šálku a intenzitu kávy.

SILNÉ BODY

Kompaktnost zařízení

Katalog nápojů

Stroj plný možností.

Přizpůsobení receptů

Rychlost provedení

SLABÉ BODY

K dispozici není nádoba na mléko

Příliš mnoho plastu

Každodenní čištění mléčných cest

Nedostatečná škála barev

Dle mého názoru ať už uvažujete o koupi pro sebe nebo své příbuzné, určitě nešlápnete vedle. Myslím si, že už nejen díky získanému ocenění Reddot Award 2019, ale také vzhledem k tomu, že je široký pouze 27 cm a disponuje snadnou manipulací ovládacího panelu. A výběr ze 4 různých designů je jen další plus.

Samozřejmě vždy je možné najít nedostatky, které lze kávovaru vytknout – ať už příliš vysoká cena (vyplatí se za kvalitu připlatit?), silikonová hadička na mléko místo nádoby (otázkou zůstává co je snadnější čistit?) a nebo malá nádoba na vodu (nepřipravujete si kávu raději z “čerstvé” vody?). Věřím však, že bude tento kávovar skvělým společníkem v každé domácnosti. Posuďte sami.

Zdroj:

www.lesnumeriques.com

www.svycarskekavovary.cz

www.comunicaffe.com

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.