Dneska bych Vám ráda představila novinku podzimu – luxusní pákový kávovar firmy DéLonghi, který jsme měli možnost díky portálu www.kavovary-online.cz několik týdnů testovat a připravovat na něm kávu.DeLonghi Icona ECO 310 BlackŘada Icona se vyznačuje na první pohled především neotřelým elegantním designem a skvělým dílenským zpracováním.

Italská značka se dlouhodobě zabývá inovacemi  a již léta vyrábí  a na světový trh dodává spotřebiče nejen vysoké uživatelské kvality, ale také jedinečného designu , který Vás zaujme na první pohled. DéLonghi zaciluje na odvážné spotřebitele, hledající pro svou kuchyni nejen extravagantní barvy, ale především jednoduchost a přirozenou eleganci.

DéLonghi ECO 310 Icona bílá

Přístroje nové řady jsou ve třech barvách – azurové, perlově bílé a ebenově černé, všechny ve vysokém lesku laku a s chromovými detaily.

Pokusme se oprostit od krásného vzhledu, kterým tato řada kávovarů skutečně disponuje a podívejme se blíže na samotnou přípravu espressa:

  • snadnost obsluhy je dána  tlačítky pro aktivaci jednotlivých funkcí – on/off, espresso, pára / mléčná pěna
  • čerpadlo vyvine bez problémů požadovaný tlak 15bar a udrží je po celou dobu přípravy espressa
  • dva samostatné termostaty sledují odděleně teplotu vody i páry
  • samozřejmostí je nahřívání šálků, díky němuž nedochází k teplotnímu šoku při střetu kávy s porcelánem, což negativně ovlivňuje kvalitu  a chuť espressa
  • speciální sítko “ disco crema“ v páce kávovaru dokáže připravit bohatou oříškově hnědou pěnu na espressu
  • do přístroje lze použít jak mletou kávu, tak porcovanou v rámci takzvaného systému E.S.E. díky novému adaptéru
  • velmi snadné je i doplňování vody do průhledné 1,4l velké nádobky

Tolik technické údaje výrobce.

Když jsme kávovar poprvé vybalili z krabice, která je skvěle uzpůsobena pro přepravu kávovaru – to jen tak na okraj – byli jsme překvapeni vysokým leskem povrchu kávovaru a také chromovanými doplňky.

DéLonghi ECO 310 Icona modrá

Opravdu je hezký a přitom příjemně těžký, není to kousek z plastů, který Vám bude po kuchyňské desce při vaření poskakovat.Při prvním naplnění vodou  a spuštění se kávovar choval klidně, ale první problém nastal při pokusu uvařit se espresso. Přístroj začal k údivu všech doslova hrčet. Máme už pravda s kávovary nějaké zkušenosti a tuto „závadu“ jsme dokázali během chvíle odstranit. Ve skutečnosti se nejedná o závadu, ale pouze o zavzdušnění vnitřního systému kávovaru. Stejně jako např. u radiátoru, kdy slyšíme až hlasité klepání i v tomto případě se pouhým upuštěním vody přes trysku kávovar ztišil a dále už pracoval bez problému ke spokojenosti nás, kteří jsme očekávali vytoužené espresso.Vyzkoušeli jsme přípravu z mleté kávy i z E.S.E. tablet a výsledkem bylo espresso jak má být. Krátké a silné s oříškověhnědou krémovitou pěnou.Také test přípravy mléčné pěny dopadl skvěle, přičemž o šlehání projevila zájem nezkušená kolegyně a neměla problém. Cappuccino vypadalo i chutnalo výborně.

Doporučená cena  DéLonghi ECO 310 Icona výrobcem je 4 990,- Kč včetně DpH