Švýcarské kávovary Jura jsou všeobecně známy vysokou kvalitou a moderním designem. Dnes se podíváme na jejich klasického zástupce automatických kávovarů pro menší kanceláře a domácnosti.

Ráda bych Vám představila kávovar Jura E4 , který je nástupcem řady Jura D. Je to menší elegantní kávovar v matné černé barvě s chromovými detaily, která rozhodně neurazí. Doporučila bych ho spíš milovníkům kávy, kteří nepotřebují mléčné speciality. Oproti konkurenci v podobné cenové hladině totiž nenabízí možnost kapučinátoru, ale jen 5 základních funkcí. Espresso, dvě espressa, kávu, dvě kávy a horkou vodu.

Stejně jako ostatní kávovary od této známé švýcarské značky nabízí pulsní extrakční proces (P.E.P.®), který zaručí dostatečný tlak při extrakci kávy. A mezi znalci kávy je známo, že pro chuťově nejlepší šálek kávy je právě tlak velmi důležitý faktor.

Pokud se rozhodně pořídit si kompaktní Kávovar Jura E4, dostanete velmi jednoduše ovladatelný kávovar, který nepotřebuje speciální údržbu. Dokonce si můžete nastavit, aby se po použití sám vypnul. Myslím, že je to užitečná funkce, protože zvlášť pokud pracujete v kanceláři, snadno se na vypnutí zapomene. A v dnešní době je každá úspora energie k dobru, co si budeme říkat.

Kávovary značky Jura patří k těm dražším na trhu, to je pravda. Vždy je dobré se zamyslet nad tím, co od kávovaru očekáváme. Tento kávovar nabízí třeba mlýnek Profesional Aroma Grinder a moderní spařovací jednotkou 8.generace s 3D procesem spaření kávy a automatické čištění s certifikací TÜV. Pokud spíš potřebujeme víc funkcí a nemáme takový velký finanční budget, tak bych spíš doporučila kávovary značky Saeco nebo Delonghi.

Stejně jako mnoho dalších kávovarů na trhu dokáže tento kávovar připravit horkou vodu na čaj. Můžete použít hrnek až do velikosti 300ml.

Kávovar E4 je malý a skladný

Pokud hledáte jednoduchý kávovar, který nezabere moc místa a nemusíte jej složitě čistit, tak můžete využít Jura E4. Nabízí se také možnost spárovat kávovar s aplikací J.O.E. Jen pozor, k tomuto kávovaru je potřeba dokoupit zvlášť vysílač.

Za mě doporučuji jít do kávovarů značky Jura. Káva mi víc chutná a má silnější vůni. Výrobce dokonce zákazníkům jako jediný nabízí záruku 25 měsíců. A poslední měsíc si můžete klidně nechat ještě stroj kompletně pročistit a vyměnit opotřebované součástky. Tohle jiný výrobce nezaručí.

Já osobně miluji espresso s mlékem. A kávovar Jura E4 mi úplně stačí. Pokud byste však chtěli investovat do více funkcí, doporučila bych vyšší řadu kávovarů Jura. Nejlépe E8 nebo řadu Ena.

Pozitiva:

  • jednoduchý
  • kompaktní a výkonný
  • pulzní extrakce P.E.P.
  • cenově dostupný

Negativa:

  • nemá kapučinátor na mléčné speciality (jiné značky ve stejné cenové relaci jej mají)
  • je z většiny plastový
  • málo funkcí a barev

Pokud byste si chtěli pořídit tento kávovar, můžete se podívat na stránky Coffee-planet.cz