Znáte kombinované kávovary? Osobně se musím přiznat, že jsem z takového stroje trošku na rozpacích. Kombinované kávovary jsou většinou domácí kávovary, ve kterých se kloubí dvě různé „mašinky“. Za prvé se jedná o pákový kávovar, se kterým připravíte klasické espresso. Druhou variantou je pak tzv. „překapávač“ – kávovar na překapávanou kávu.

Nemám nic proti  žádné z těchto variant přípravy kávy. Kombinované kávovary mi však přijdou jako varianta pro ty, kteří vlastně ani neví, jaká káva jim chutná.

Napadá mě snad, že by se takový kávovar uplatnil tam, kde se potkává více generací. Zatímco se totiž zejména mladší lidé konečně učí vychutnat správné espresso, starší generaci už asi nepředěláme. A ona překapávaná káva není vůbec špatná věc – řekla bych rozhodně výrazně lepší než ta naše česká forma turecké kávy :).

Značka DeLonghi navíc přišla na trh s novými modely a musím říct, že tyto kávovary nevypadají vůbec špatně. Jedná se o kávovary DeLonghi BCO410 a DeLonghi BCO 420 se stříbrným povrchem.

V obou kategoriích (pákový kávovar a překapávací kávovar) mají tyto kávovary celkem obstojné vlastnosti, které pro využití v domácnosti stačí.

Bohužel se tu opět setkáváme s „přetlakovým sítkem“ u pákového kávovaru. Takové sítko už mají bohužel téměř všechny pákové kávovary určené do domácnosti. Díky němu bude mít připravené espresso vždy krásnou, hustou a elastickou cremu, ale my už pak nemáme zpětnou vazbu, jestli kávu připravujeme správně.

Při přípravě překapávané kávy nejsou kladeny až takové nároky a tak je snadnější koncového uživatele uspokojit. Zajímavá je ale například ohřívací plotýnka, kterou tyto kávovary mají pro udržení teploty kávy anebo tzv. permanentní zlatý filtr (např. u modelu DeLonghi BCO 420). Díky takovému filtru už nemusíte kupovat papírové filtry.

Ať už využíváte spíš „pákovku“ nebo „překapávač“, pro kombinované kávovary je vhodná pouze mletá káva, popř. káva v tzv. E.S.E. podech.

Kombinované kávovary mají navíc většinou i trysku na páru, a tak se můžete pokusit připravit si doma cappuccino. Pokud by vám to však nešlo, nezoufejte a pořiďte si automatický šlehač mléka.

Takže pokud jste nerozhodní anebo sdílíte kuchyň s jinou generací, mohly by být pro vás kombinované kávovary to pravé.

 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.