Pokud patříte mezi ty, které kromě toho, co všechno dnes kávovary dokáží, ovlivňuje při výběru i design těchto strojů na espresso, pak by vás mohly zajímat tyto nevelké pákové kávovary určené pro domácnost. Kávovary Ariete Café Retro jsou totiž především velmi zajímavým designovým kouskem a svým stylem se řadí mezi kávovary, které spadají do kategorie „retro“. Takové kávovary vypadají, jakoby jste je podědili po babičce, dají se však jednoduše koupit na internetu.

Konkrétně kávovary Ariete Café Retro mají nádržku na vodu o objemu 0,7 l rafinovaně ukrytou v noze celého stroje.

Mají jednu páku a jedno sítko vhodné pro přípravu jedné či dvou porcí kávy.

Ve spodní části mají tyto kávovary „šuplíček“, který slouží jako odkapová miska.  Celý se dá vysunout a snadno tak špinavou vodu vylít. Nad tímto malým zásobníkem je odkapová mřížka, kterou lze celou vyjmout a opláchnout.

V horní části mají kávovary Ariete Café Retro plochu, kterou lze díky malému zábradlíčku využít pro nahřívání šálků – kávovary však nemají speciální vyhřívání teto plchy – využívají jen zbytkového tepla.

Pára se pouští pohybem páčky – vpravo na kávovaru – směrem k sobě a vrácením do původní polohy se pára zase zastavuje. Pozor – pokud chcete šlehat mléko, je potřeba aby se kávovary nejprve dohřály na správnou teplotu. Káva – espresso – se připravuje za jiné teploty vody, než jaká je potřeba pro vytvoření dostatečného množství páry.

Kromě celého tvaru stroje, díky kterému také působí kávovary starším stylem, je velmi zajímavou částí jistě ručičkový teploměr – budík v centrální části tohoto stroje, který slouží pro okamžitou kontrolu teploty páry.

Tryska pro napěnění mléka je sice drobná, ale překvapivě pohyblivá, celá černá koncová část se dá odšroubovat, což výrazně ulehčuje údržbu a čištění.

 

Celkově jsou kávovary Ariete Café Retro rozhodně velmi netradiční, veselé a stylové. Vyrábí se v několika různých barevných provedeních.

Arieté Café Retro Red v jasně červené, zlatá verze – Ariete Café Retro Gold a stříbrné Ariete Café Retro Silver. Na trhu se dají sehnat ještě i Ariete Cafe Retro Antracit CAPSULA a Ariete Café Retro Silver CAPSULA.

CAPSULA je označení pro ty kávovary, které mají navíc ještě jednu speciální páku vhodnou pro použití kávových kapslí.

Kávovary Ariete jsou kompatibilní pouze s kapslemi Ariete Capricci. Ty se pak dělají v několika různých druzích:

Ariete Capricci BAR, Ariete Capricci CLASSIC, Ariete Capricci 100% ARABICA a také bezkofeinové Ariete Capricci Decaffe.

Kávovary Ariete Café Retro jsou k sehnání na internetu už za 6.490,- Kč. V provedení CAPSULA potom za 6.990,-