Italské kávovary značky Saeco jsou v naší společnosti celkem známé. Saeco je jedna ze značek, která vyrábí přes malé domácí pákové kávovary, automatické domácí kávovary, automatické kávovary do kanceláří a malých provozů až po profesionální plnoautomatické kávovary.

Kategorii strojů na espresso, určených pro využití ve větších kancelářích a menších provozech, reprezentují právě kávovary Saeco řady Royal.

V této linii je ještě několik různých modelů. Kávovary se většinou liší už jen nepatrně. Základními stroji tohoto typu jsou oblíbené kávovary Saeco Royal Professional.

Je pravda, že na první pohled člověka příliš nezaujmou. Design zůstal pro tyto kávovary prakticky od začátku stejný a neměnný,  káva se však na těchto strojích připravuje velmi dobře. Zde je potřeba zvážit poměr cena výkon, který hraje jednoznačně protyto kávovary.

Kávovary Royal Professional mají velké zásobníky na vodu (2,4l), zásobníky na zrnkovou kávu (250g) i zásobníky na opad (pojme až 30 porcí). I díky tomu jsou vhodné do kanceláří – není potřeba ke kávovaru několikrát denně běhat a doplňovat vodu, kávu či vysypávat odpad.

Mlýnek na kávu má ocelové kameny a širokou stupnici nastavení hrubosti mletí – nastavuje se manuálně pohybem malé páčky, kterou mají kávovary přímo u zásobníku na kávu.

Podobným způsobem si také jednoduše nastavíte gramáž porce – doporučujeme 7g na porci.

Ačkoli jedním z hlavních důvodů, proč lidé vyhledávají automatické kávovary je, že si umí čerstvě namlít každou porci, zde zůstává i možnost využití mleté kávy. Kávovary umí připravit espresso i z porce namleté kávy, kterou jednoduše nasypete do komory pro mletou kávu, která ale neslouží jako zásobník. Dá se tak jednoduše připravit například bezkofeinová káva.

Co se týče dalšího ovládání – je co nejjednodušší – tak aby obsluhu zvládl bez velkého dumání kdokoli, kdo zrovna ke kávovaru přijde. Do paměti lze uložit malou, větší a největší kávu – tyto volby jsou jednoduše nastavené pod jednotlivými tlačítky.

Kávovary Saeco Royal Professional jsou už v základní verzi vybaveny kapučinátorem – ten si pomocí hadičky přisává mléko z krabice (či z jakékoli jiné nádoby), sám si mléko mísí se vzduchem a horkou vodou a umí tak připravit hustou a vláčnou mléčnou pěnu.

Příprava specialit jako jsou cappuccino, café latté nebo latté macchiato je tak opravdu velmi snadná.

Díky další trysce na horkou páru a na vodu lze kávovary využít i k rychlé přípravě čaje.

Saeco Royal Professional mají zároveň i nahřívání na šálky – na výhřevnou plochu se vejde více šálků na espresso a několik šálků na cappuccino.

Kávovary Saeco Royal Professional jsou, jak už bylo zmíněno, základním model řady Royal, a proto také jejich cena je ze mezi všemi automatickými kávovary Saeco Royal nejnižší. Můžete je koupit za 19.990,- Kč.

Dalšími kávovary Saeco z řady Royal jsou: Saeco Royal Cappuccino, Saeco Royal Coffee Bar a také kávovary Saeco Royal Office.

 

Saeco Royal Cappuccino vypadají na první pohled stejně, ale mají dva výhřevné systémy – Jeden pro ohřev vody pro přípravu kávy a jeden pro přípravu páry – není tak potřeba čekat než se voda v bojleru dohřeje, aby bylo možné šlehat mléko.

Saeco Royal Cappuccino jsou kávovary, které na internetu koupíte už za 21.990,- Kč.

Kávovary Saeco Royal Coffee Bar je také velmi podobný – můžete si u něj ale vybrat, jestli budete používat nádržku na vodu anebo kávovar připojíte na vodovodní řád – je potřeba počítat s vyvedením 3/8 ventilu na vodu.

Kávovary Saeco Royal Coffee Bar mají na internetu cenu 22.350,- Kč.

A konečně kávovary Saeco Royal Office – ty se malinko liší i provedením – hlavním rozdílem je, že mají ještě o něco větší zásobníky – zásobník na kávu pojme dokonce až 900g kávy. Navíc jsou tyto kávovary uzamykatelné – můžete zamknout zásobník na kávu a centrální jednotku a jako příslušenství lze dokoupit i mincovník a kávovary tak fungují jako malé nápojové automaty.

Saeco Royal Office můžete na internetu koupit za 20.880,- Kč.