Kávovary Rowenta ES6910 patří rozhodně mezi nejmenší plnoautomatické kávovary na našem trhu. Plastové provedení v černé barvě nenadchne, ale je praktické a hodí se téměř každému. Pod jednoduchými ovládacími prvky a za výpustí kávy jsou kávovary lesklé (nerezové), což působí noblesně – těžko ale říct, jak bude lesklý nerez vypadat po prvních pár použitích a jak se bude udržovat.
Kávovary Rowenta mají zabudovanou plochu pro nahřívání, kam se pohodlně vejdou i dva větší šálky, takže vaše káva si déle udrží správnou teplotu, chuť a hustou cremu.

Plnoautomatické kávovary Rowenta ES6910 jsou opravdu velice snadno ovladatelné. Není u nich potřeba žádné složitější programování ani ukládání do paměti. Jestli Vám do šálku nateče menší, klasická či větší káva (ristretto, espresso nebo lungo) ovlivníte jednoduše nastavením otočného ovladače do požadované pozice – od 20ml do 220ml.

Poslední možnost však nedoporučujeme, při delší přípravě espressa dochází k uvolňování škodlivých látek. Pamatujte, že správné espresso by mělo mít zhruba 20 až 30ml a mělo by natékat 20 až 30 vteřin.

Pokud jste zvyklí na větší šálek kávy, raději si espresso dopusťte horkou vodou.

Ovládací prvky

Tyto kávovary vám také umožňují nastavit si, jak bude vaše káva silná. Vybrat si můžete ze dvou stupňů intenzity (standartní káva a silná káva – mění se gramáž porce). Volbu pak provedete pouze stisknutím jediného tlačítka.
Pod ovládacími tlačítky jsou umístěny čtyři světelné kontrolky s vyobrazenými symboly, které vás vždy upozorní, co je potřeba s kávovarem provést. (doplnit vodu do nádržky, provést odstraňování vodního kamene, vyprázdnit nádobu s odpadovou kávou atd.). Nádržka na vodu je umístěna v zadní části kávovaru a má praktickou rukojeť – můžete ji snadno vyjmout, doplnit a vrátit zpět. Při umisťování kávovaru je potřeba myslet na to, aby byl kolem kávovaru prostor pro manipulaci s nádržkou a pro vysypávání odpadní nádoby s použitou kávou, která ke umístěna vlevo, z boku.
Kávovary Rowenta mají kovové mlecí kameny, které jsou tolerantní a oproti křehkým keramickým kamenům si poradí i s drobnými částečkami, které do kávy nepatří, ale v méně kvalitních směsích se mohou objevit. Na rozdíl od zmiňovaných keramických kamenů se ale ty kovové časem ztupí a je potřeba je brousit nebo vyměnit. V běžném domácím provozu se ale málokdy natolik opotřebují, aby bylo třeba něco takového řešit. Na mlýnku si sami můžete nastavit hrubost mletí. Do zásobníku na kávu se vejde i 250g zrnkové kávy.
Káva vytéká z výškově nastavitelné výpusti – můžete jí přizpůsobit podle velikosti šálku tak, aby nebyla příliš vysoko a šálek tak nebyl špinavý. Dobrá káva by měla i dobře vypadat.

Tryska na mléko

Tyto kávovary mají menší zahnutou trysku na šlehání mléka, se kterou se nepříliš dobře manipuluje a je navíc umístěna dost nízko nad odkapovou miskou, takže klasickou nerezovou konvičku na šlehání mléka pod trysku nedostanete. Kdo se někdy pokoušel vyšlehat mléko v menším šálku potvrdí, že úspěch je prakticky vyloučen. Dá se k ní ale dokoupit „auto kapučinátor“, který sám přisává mléko z nádobky a mísí jej se vzduchem a horkou páru. Pak vám kávovary Rowenta ES6910 kromě espressa dovolí připravit i dobré cappuccino nebo latté machiato.

Kávovary Rowenta ES6910 mají doporučenou maloobchodní cenu 13.999,- Kč, na internetu se dají koupit i za 9.999,- Kč (www.kavovary-online.cz). Součástí balení jsou 2 čistící tablety a prášek na odstranění vodního kamene (dekalcifikace). Jako příslušenství si můžete koupit zmiňovaný Auto kapučinátor – na internetu k dostání za 990,- Kč.

Tyto kávovary vám za velice přátelskou cenu dokáží připravit kvalitní espresso. Při použití kapučinátoru si doma zvládnete připravit i ostatní nápoje z kávy a mléka.

Vyhřívací polocha na šálky

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.