Nespresso – společnost, která patří mezi jedničky na trhu s kapslovými kávovary představila během večera 15.2.2011 poslední nejžhavější novinku svého portfolia. Kapslové kávovary Nespresso Pixie. Jedná se o nové modely, které se na našem českém trhu objevily 15.3.2011.

Kávovary Nespresso Pixie byly představeny velkolepě, při večerní show, kterou uspořádala společnost Nespresso pro vybrané členy Nespresso clubu, pro své přední obchodní partnery a zejména pro novináře a celý večer se nesl v okázalém duchu oslavování „nového přírustku do rodiny“, která už tak čítá hodně členů.

Kávovary Nespresso Pixie jsou na první pohled srovnatelné s kávovary Nespresso Citiz, které se staly velmi oblíbenými. Pixie jsou ale o něco menší, velmi kompaktní a  snadno přenosné.
Mají centrální páku, kterou lze pohybovat nahoru, kdy hlava kávovaru „vyjede“ dopředu a odhalí prostor pro vložení kapsle a při pohybu dolu se hlava dostane do výchozí pozice, kapsle se načne a kávovar je připraven připravit espresso. Stejně jako to umí kávovary Nespresso Essenza Automat, kávovary Nespresso Citiz a Citiz&Milk i kávovary Nespresso Pixie si zapamatují dva vaše oblíbené šálky. Obsluha je tak velmi jednoduchá. Kávovary mají sklápěcí odkapávací mřížku, takže pokud budete chtít pod výpust kávy dostat sklenici nebo vyšší šálek, nebude to problém.

 

Kávovary Nespresso Pixie jsou v prodeji od 15.3.2011 a vyrábí se v šesti barevných variantách:

 

Kávovary Nespresso Pixie Electric Indigo

Kávovary Nespresso Pixie Electric Red

Kávovary Nespresso Pixie Electric Titan

Kávovary Nespresso Pixie Electric Steelblue

Kávovary Nespresso Pixie Electric Lime

Kávovary Nespresso Pixie Electric Aluminium


Kapslové kávovary jsou celkově stále více oblíbenější pro jednoduché ovládání a minimální údržbu. Kromě značky Nespresso stojí za zmínku zcela jistě kapslové kávovary Caffitaly, které jsou zajímavé zejména větší svobodou při nákupu kapslí – lze použít káva Caffitaly, Tchibo, Julius Meinl a Cagliary. V neposlední řadě také kapslové kávovary italské značky Brasilia – mimochodem s modelem Brasilia Maki se snad už na březen chystá akce, která by zejména právě v Itálii nikoho nepřekvapila, ale u nás jde o novinku – „Kávovar zdarma“ –  k nákupu určitého množství kávy dostanete stroj na espreso zadarmo – to je dobrá cena. O tom ale posbíráme ještě více informací:)

Kapslové kávovary Nespresso Pixie se vyrábí v několika rozverných barvách a vypadají, že mají našlápnuto. Na internetu se dají koupit za 3.990,- Kč vč. DPH. Jedná se designové kávovary, které jistě zaujmou na první pohled – a o tom, jak je káva v kapslích Nespresso se toho už napsalo…