Kávovary Jura

Káva, připravená v pohodlí domova, je čím dál častěji vyhledávaným potěšením. Kávovar kromě přípravy espressa musí samozřejmě zvládat i mléčnou pěnu pro přípravu specialit jako je cappuccino či caffé laté, které jsou v dnešní době velice populárním nápojem. Náročnost uživatelů je přitom dosti vysoká – úspora energie, jednoduchost ovládání a zároveň co nejvíce funkcí, kvalita kávovaru, životnost apod.

Kávovary Jura jsou kávovary, které najdou uplatnění v domáctnostech, kancelářích, alelogo_-_jura i menších gastroprovozech. Každému fajnšmekrovi je jistě jasné, že káva z automatu téměř nikdy nedosáhne kvality kávy jako pákový kávovar, ale Jura, která patří mezi špičky ve výrobcích automatických kávovarů, by se s některými pákovými kávovary mohla jistě srovnávat.

Standartní funkcí kávovarů Jura je možnost využít jak káva zrnková, tak káva mletá, což nám dává možnost volby, která je v dnešním světe tolik důležitá. A tak si mnoho lidí může pořídit jak automatický kávovar, tak vedle něho i externí mlýnek na kávu, díky němuž může káva chutnat přesně podle jejich představ.

Zajímavostí je, že se švýcarská společnost Jura zabývá pouze automatickými kávovary – můžeme tento fakt považovat za záruku kvality? Mnozí z nás ví, že pokud se zabýváme jednou věcí do hloubky, věnujeme ji více pozornosti a dalo by se předpokládat, že ji budeme i lépe rozumět. Odkud však vezmeme nutnout dávku inspirace a inovace pro další rozvoj?

S automatickými kávovary vám také odpadne mnoho starostí s čištěním, neboť se před a po přípravě kávy samy proplachují. Avšak i zde je důležité nezapomínat na pravidelné odvápňovánídfas a čištění, bez nichž by i přes značnou odolnost kávovar brzy přestal plnit svoje funkce.

Modely z vyšších řad nabízejí jednoduchou volbu „one touch“, kde je místo vlastnoručního našlehávání mléka, možnost přednastavit tlačítko, a pak si již jedním stiskem nechat připravit váš oblíbený nápoj. A co se mi líbí nejvíce je hadička od kapučinátoru, která Vám umožní vytáhnout krabici mléka kdykoliv z lednice a zase ji tam vrátit, čímž je člověk ušetřen čištění zásobníku a případného plétvání mléka.

Kávovary Jura se dají považovat za spolehlivou značku, která si je vědoma požadavků klientů. Nemůžeme však od klasických domácích kávovarů očekávat to samé jako od profi, takže je důležité nezapomínat pečlivě vybrat model podle svých představ a požadavků, protože každá věc sedne každému člověku jinak, a výjimkou nejsou ani kávovary.

2 odpovědína “Kávovary Jura”

 1. mám negativní zkušenosti s kávovarem Jura Ena5.Za 4 roky provozu v domácnosti-2krát servis vyčištění á 2000.-,i přez to ,že mám instalovaný změkčovač vody a samozřejmě dodržuji pokyny k výrobku a pro čištění používám pouze přípravky Jura.Momentálně opět porucha-ventil v kávovaru.Cena opět 2000.-korun.Nejhorší že se u tohoto modelu nedá vydělat spařovací jednotka a vyčistit mimo přístroj.To za cenu 18000.-!!U konkurence to je možné už i za poloviční cenu!Ve firmě máme přístroj Saeco denně udělá 2krát tolik kávy,čistíme ho sami,kvalita kávy srovnatelná-ne-li lepší a v provozu 6let bez potřeby servisu.Kdyby Ena nestál 18000.-vyhodil bych ho.
  V Brně servis trvá 3týdny!Zajímala by mne jiná možnost servisu
  a jeho ceny.

 2. Renáta napsal:

  Máme v práci kávovar JURA Impressa F50 již 8 let. Káva je skvělá. Jsme s ním spokojeni. Za tuto dobu byl 2x v servisu na vyčištění. Teď po 8-mi letech se objevila závada na mlýnku a pravděpodobně částka za opravu bude vyšší.
  Zvažujeme nákup nového a možná stejného kávovaru.
  V práci uděláme asi 60 šálků za den a kávovar byl pravidelně čištěn a byli měněny filtry na vodu.

Přidat komentář