Kávovary Jura ENA9 patří mezi absolutní novinky, jaké uvedla společnost Jura na trh. Dobře známé domácí automatické kávovary Jura ENA5 a kávovary Jura ENA7 se dostávají do stínu svého nového nástupce. Co to znamená OT? OT je zkratka pro tzv. „One Touch“ technologii, která není žádnou novinkou – leckteré kávovary Jura už tuto funkci mají. Poprvé ji ale mají také Jura ENA – tedy kávovary, které jsou prvotně určeny pro domácnost. One Touch v překladu znamená Jeden dotek, jeden stisk, a právě takto jednoduše si doma připravíte cappuccino a dokonce i oblíbené latté macchiato – tříbarevnou kávu.

 

Kávovary Jura ENA9 jsou na první pohled  shodné s kávovary Jura ENA7, které se na českém trhu od loňského podzimu ještě ani nestihly ohřát a už mají vážnou konkurenci. ENA9 má velkou výhodu v tom, že opravdu umí připravit mléčné speciality na jeden stisk – nemusíte nic nikam posouvat přelévat nebo smíchávat. Tím, že mají tyto kávovary kapučinátor zabudovaný přímo ve výpusti kávy, ale ztratily oproti ENA7 a ENA5 možnost otáčení výpusti pro přípravu jedné nebo dvou porcí naráz. Káva zde vytéká těsně vedle místa, odkud vyteká vyšlehaná pěna. Co ale zůstalo je možnost pohybovat s výpustí kávy nahoru a dolů a přizpůsobit ji tak přímo vašemu šálku.

 

Princip šlehání ale zůstává shodný – stejně jako všechny kávovary Jura i Jura ENA9 si mléko přisává hadičkou z nádoby – nebo klidně přímo z krabice, která stojí volně vedle stroje. Mléko se pak mísí se vzduchem a s horkou párou aby do šálku či do sklenice nateklo dokonale našlehané.

 

Narozdíl od svých předchůdců se kávovary Jura ENA9 vyrábí už pouze v jednom barevném provedení – v černé barvě v kombinaci se stříbrným lakováním.

 

 

Oblíbené funkce zůstaly zachované:

*Aroma Boost – v daný okamžik připraví tu nejsilnější možnou kávu, jaké je kávovar schopen (největší možná gramáž)

*E.S.M. – Energy Save Mode – i když jsou kávovary v zapnuté, mají jen minimální odběr energie.

*Zero Energy Switch – při vypnutí stroje mají tyto kávovar nulový odběr elektrické energie, ačkoli zůstanou zapojené v síti.

I tyto kávovary se naučily mluvit česky a mají jednořádkový displej, což obsluhu velmi usnadňuje. Display komunikuje třemi barvami – zelená, červená a žlutá/oranžová.

Kávovary připraví dobré espresso jak ze zrnkové tak i z mleté kávy. Veškeré parametry pak zůstávají shodné s kávovary Jura ENA7. ENA9 však navíc umí připravit cappuccino a latté macchiato na jeden stisk.

Ani Jura ENA9 však stále nemá nahřívání na šálky, a tak si musíme pomoci jinak, např. propláchnou šálky před přípravou kávy horkou vodou.

 

Stejně jako ostatní kávovary Jura mají i tyto zcela nové funkci I.P.B.S. = Inteligent Pre Brewing System – káva se předspaří a kávovary tak z kávy snáze dostanou to správné Aroma.

Nové kávovary Jura ENA9 OT můžete koupit jednoduše na internetu už za 26.999,-Kč vč. DPH.

Pro tyto kávovary si můžete zvolit jakoukoli zrnkovou kávu a použít můžete i kávu mletou – výběr je neomezený.