Kávovary Saeco Philips Exprelia tu ještě nebyly zmíněny, přestože na trhu jste je mohli zaznamenat už před nějakou dobou. Jedná se o další kávovar pocházející z propojení značek Saeco a Philips.

Na první pohled není zcela jasné, zda jsou kávovary Saeco Exprelia HD 8854/09 myšlené jako kávovary pro domácnosti nebo jako kancelářské kávovary.  Velikost zásobníků (zrno: 300 g, voda: 1,6 l a odpad cca 11 porcí) napovídá, že tyto kávovary už směle můžete postavit do kanceláře. To se ovšem nevylučuje s domácím využitím.

Design kávovaru je velmi jednoduchý, moderní. A i funkce, které kávovary Exprelia mají, jsou více než současné. Umí připravit klasické espresso nebo espresso lungo (více vody), ale díky automatickému šlehání mléka není pro tyto kávovary problém ani připravit mléčné speciality.
Konvička na mléko je integrovaná a kromě šlehání umí mléko také jen ohřátAutomatické proplachy nejen kapučinátoru, ale celého okruhu, kudy káva prochází, jsou u tohoto modelu samozřejmostí.
Výhodou je, že kávovary Exprelia mají dva ohřívače vody (pro přípravu kávy a pro vývoj páry pro kapučinátor), které jsou na sobě nezávislé. Díky tomu je příprava mléčných specialit velmi rychlá.

Kromě automatického kapučinátoru mají tyto kávovary i trysku na výdej horké vody.

Saeco Philips Exprelia HD8854/09 jsou kávovary s keramickými mlecími kameny – pozor na ně! Zvláště tam, kde kávovar obsluhuje více lidí, hrozí nebezpečí, že se do mlýnku dostane cizí předmět (kamínek, ztvrdlá slupka…), což může být pro keramický mlýnek na kávu fatální. Hrozí odštípnutí zubů, kámen může dokonce puknout.
Kromě zrnkové kávy lze samozřejmě využít i mletá káva.

Kávovar je příjemný i na obsluhu, vš je dostupné jednoduše shora (nádržka na vodu, mlýnek) a k centální jednotce se navíc dostanete zpředu – jednoduše kávovar otevřete kávovar jako skříňku.

Kávovary v této kategorii už si drží jakýsi standart. Rozhodně do něj patří nastavení hrubosti mletí, nastavení gramáže porce (odráží se na síle kávy), nastavení teploty a objemu šálku. Kávovary Saeco Exprelia mají navíc SBS systém, díky kterému si můžete nastavit strukturu pěny tak, aby vám vyhovovala.

 

Saeco Exprelia jsou k dostání ve dvou verzích:

  • Saeco Philips HD8854/09Exprelia Class Black

a potom v luxusnějším nerezovém stylu:

  • Saeco Philips HD8856/09Exprelia Stainless Steel