Italský výrobce Delonghi uvedl nedávno na trh nové elegantní automatické kávovary řady Eletta. První věc, která každého zaujme na první pohled a jistě potěší především ty, kteří si rádi dopřejí café latte či espresso lungo, je to, že kávovary Eletta mají nakloněnou přední část a dopřejí vám tak více místa pro větší šálky.

V případě, že si svůj šálek kávy rádi dopřejete se svými blízkými nebo máte zrovna návštěvu, lze využít možnost přípravy 2 šálků během jednoho spařovacího cyklu. Do paměti lze uložit až 3 různé velikosti šálků, stejně tak si můžete nastavit i sílu kávy a teplotu vody.

delonghi-im-test-02Kávovary řady Eletta jsou přizpůsobeny tomu, že může být využita jak káva zrnková, tak mletá. Nastavení až 13 stupňů hrubosti mletí zaručí, aby vaše káva byla zcela dle vašich představ.

Co nás skutečně překvapilo je zvětšený zásobník kávy, který má objem až na 400g zrna, což je téměř dvojnásobek běžného zásobníku. Proběhla i změna velikosti nádobky na vodu, která se z běžných 1,5 – 1,7 l změnila na 2 l. Tyto vlastnosti však nahrávají spíše využití v kancelářích, kde se připraví hodně kávy. Upřímně, jak rychle doma spotřebujete 400 g kávy – při představě, že toto množství odpovídá přibližně 50 šálkům?

Pro snadnější ovládání nabízejí kávovary Eletta upravený digitální displej s 16 světovými jazyky včetně češtiny.

Kávovary Eletta mají funkci „Long Coffee“, kterou lze personalizovat dle vašich představ a připravit tak až 200-300 ml kávy. Pokud jste se ale někdy zajímali o kávu více, jistě víte, že by bylo vhodnější prodloužit espresso horkou vodou. Výrobce uvádí, že takto připravená káva se chutí blíží kávě překapávané.

A konečně milé překvapení – automatické kávovary Eletta mají aktivní nahřívání šálků, a myslíme tím skutečně samostatnou topnou spirálu – o to více pak jistě oceníte funkci pro úsporu energie :-).

LatteCrema-System-DetailZákladním modelem této řady je kávovar Eletta Plus, který DeLonghi nabízí ve černo-stříbrné barvě a jako jediný nemá funkci automatického šlehání mléka. Dalším modelem je kávovar Eletta Cappuccino v praktické černé barvě a nejvyšším modelem řady Eletta je kávovar Eletta Cappuccino TOP, který nás zaujal především svou sněhobílou barvou.

Poslední dva zmíňované kávovary Eletta Cappuccino a Eletta Cappuccino Top nabízejí funkcí Milk Menu, kde se dá nastavit libovolná káva a jedním stisknutím tak vytvoříte oblíbenou mléčnou specialitu. Kávovary mají zároveň i tradiční praktické vestavěné čištění „clean“ odjímatelné části zásobníku na mléko. Oproti kávovaru Eletta Plus tyto kávovary také disponují systémem LatteCream, který funguje na principu vytváření mikrobublinek a vytvoří tak hustou pěnu pro cappuccino, café latte či latte macchiato.