Je to už 10 měsíců, co jsem tady psal o tom, že se chystá nový projekt pro milovníky kávy, který se na sociální síti Facebook jmenuje  „Když budu pít kávu chci kávovar ZDARMA“
Už tenkrát byl těsně před spuštění a nic. Zjistili jsme za Vás, co se přesně stalo.

Mohu tedy vědět, proč se projekt nepodařilo spustit?

No ono to není zase tak úplně pravda, že se to nepodařilo. Podařilo se nám vyrobit první stovku kávovarů a dát je „testerům“, aby otestovali funkčnost v plné zátěži. Testovalo se v domácnostech, v kancelářích i v kadeřnictvích.

No a testy dopadly tedy jak?

Kupodivu dobře (smích). Ze sta kusů jeden vykázal poruchu těsnění na pístu, do kterého se vkládá kapsle. Jinak úplně bez poruch.

Dobře a proč se tedy neuvedl projekt do života?

Rozhodující roli hrála ekonomická situace na našem trhu a také nepružnost našeho zahraničního partnera, který zajišťuje výrobu. Chtěli jsme ještě jedno vylepšení a to nás stálo skoro rok času. Teď už ale máme krásné designové stroje s tlakem 9ti barů (stabilní tlak zajišťuje gumové těsnění, jako u profi strojů), které budou ozdobou každé kuchyně nebo kanceláře.

Jen 9 barů? Viděl jsem kávovary co mají i 13 barů.

No a zeptal jste se prodavače proč? Je sice pravda, že by Vám to možná nevysvětlil, ale každý profesionál ví, že na kávu potřebujete 9 barů stabilní tlak. To co se uvádí v supermarketech je tlak čerpadla. Je to jen obchodní trik na zákazníky, kteří si myslí, že čím větší tlak tím lépe.

Jaké barvy tedy nabídnete?

Možná to bude překvapení, ale nabídneme v této akci jen jednu barvu, která nám vyšla, dle designérů, nejlépe. Bude to kombinace chromových prvků a luxusní matné černé.

Dobře máme tedy jednu barvu stroje a co funkce, jak bude fungovat stroj?

Fungování je zcela jednoduché, ale zároveň zajišťující tu nejlepší přípravu. První výhodou je konstrukce samotných kapslí. Jedná se o kapsli, která je uzavřená filtračním papírem, který zabezpečuje rovnoměrné rozložení tlaku vody na celý povrch kávy. Spodní část kapsle má pak malé sítko jako profi přístroje. Nevyužíváme tedy žádného propíchnutí kapsle přístrojem a dvojitého dna pro lepší creamu. Ani odborníci nepoznali, že espresso z našeho přístroje nebylo připravené na profesionálním přístroji.

Má přístroj nastavení velikosti šálku?

Ne tuto funkci jsme záměrně nepožadovali. I profesionální baristé nejraději používají systém start stop. Uděláte si pak opravdu kávu dle svého gusta.

Dobrá, teď už vím skoro vše, ale jak tedy kávovar zdarma získat?

Stačí se podívat na www.kavovarzdarma.cz do sekce podmínky a bude Vám vše jasné. Princip je jednoduchý. Kupujete si kávu a kávovar máte zadarmo.

Tato akce je neomezená ?

Neblázněte (smích). Copak si myslíte, že by to bylo únosné? Tato akce je omezená na určitý počet kusů a možná ji v budoucnu zopakujeme. Můžeme si to dovolit jen díky tomu, že jsme jako reklamu nezvolili televizi a že nám na ni přispěl italský výrobce kávy.

Jiné stroje umí i šlehat mléko proč to Váš kávovar neumí?

Nechtěl byste toho zadarmo nějak moc? (smích). Ne teď vážně, pro naše zákazníky chystáme ještě jedno překvapení v podobě kávového klubu, kam se budou mít možnost zaregistrovat na základě výrobního čísla a nakupovat doplňky za velmi výhodné ceny. Mezi tyto výrobky bude patřit
i speciální konvička, která sama našlehá mléko. Cena této konvičky pro členy
nepřesáhne 1 000,- Kč

Vidím, že už tu máte nějakého zákazníka. Ještě poslední otázku, kdy se tedy akce spouští?

Objednávky se už začínají plnit do systému, ale rozesílat začínáme od PO 12.9.2011

Děkuji.