Vánoce se nezadržitelně blíží a nás opět v TV bombardují reklamy abychom si koupili právě ten kávovar který vidíme na obrazovce. Rozhodl jsem se proto pro malé zamyšlení.

Letošní novinka firmy JACOBS kávovar Tasimo vypadá že je jedinou správnou volbou. Jak je tomu ale doopravdy ?

Design kávovaru vypadá opravdu skvěle a příprava kávy je údajně naprosti jednoduchá. Stačí vložit kapsli a zmáčknout tlačítko. Vše ostatní udělá kávovar naprosto sám. No jo a on si i sám zvolí dávku vody? Co když máte rádi malé espresso a nebo velké lungo? Chcete aby za Vás rozhodl kávovar co máte rádi?  Naštěstí jako vždy reklama neříká vše a můžete kávovaru říct  kolik vody že to vlastně chcete a jak máte velký šálek.

Jak je to tedy s přípravou nápojů ?

Na letáku kávovaru Tasimo se dočteme že tlak čerpadla je max 3.3 baru. No jo ale extrakce kávy probíhá přece při 9 ti barech ? Hmmm, tak teď nevím nevím. Umí tedy tento krasavec opravdu „zdravé espresso“ které neobsahuje látky našemu žaludku škodlivé? Možná ale nepřipravuje vůbec espresso a pak tedy nevím co to připravuje.

Cena přístroje a jeho provoz.

Kávovar Tasimo se dá pořídit za 3690,- Kč což není vůbec špatné.(srovnávat ho můžete s DOLCE GUSTO).

 Kolik tedy pak stojí provoz a příprava nápojů ?

Balení Tasimo kapslí stojí v průměru 150 ,- za tuto cenu dostanete 16 porcí kávy a nebo 8 porcí specialit (cappuccino,čokoláda atd). Jedna porce kávy Vás tedy přijde na cca 9,30 Kč a pokud si dáte čokoládu nebo nějakou mléčnou specialitu pak počítejte s cenou za porci 18,60. No a to si myslím že není zrovna málo. Představuji si že k nám v Sobotu má přijít kamarád co má dvě děti. Moje dvě děti a jeho budou chtít čokoládu to je jasné, já si dám kávu, kamarád „latéčko“ a manželky cappuccino. Dohromady mně to přijde na 139,- Kč což není zrovna málo.

Závěr mého zamyšlení?

Je jasné že reklama nestojí zrovna málo a je potřeba to z něčeho zaplatit. Ten kdo si nepotrpí na opravdové espresso a má rád něco mezi instantní kávou a překapávanou bude nejspíše spokojený. Nesmí ale počítat co ho bude stát jedna porce. Ten kdo ale bude trvat na espressu . . . . . .  nevím nevím. Osobně bych dal rozhodně přednost projektu Kávovar zdarma (o kterém jsem tu už psal) kde si sice musím koupit hned v úvodu 700 kapslí, ale kávovar s tlakem 9 ti barů dostanu ZADARMO. I když si pak budu kupovat kapsle zaplatím za ně od 7 ,- Kč. Pokud se na to podívám obráceně dá se to vnímat i tak že ke kávovaru dostanu kapsle minimálně na 4 měsíce. Osobně jsem této reklamní nabídky na kávovar zdarma už využil a musím říct že jsem maximálně spokojený.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.