Musím se přiznat, že kávovary na kapsle Caffitaly jsou mi velmi sympatické. Je to hlavně z toho důvodu, že na rozdíl od značek, jako jsou Dolce Gusto od Krupsu, Tassimo od Bosh nebo třeba světově známé Nespresso, kapslové kávovary Caffitaly se zvládnou popasovat s vícero druhy kapslí.

Nejste tak odkázaní na jednu značku kávy, ale máte prostor ochutnat i jiné druhy kávy, které ukrývají kávové kapsle. Kromě kapslí Caffitaly E caffé jsou to pak značky Tchibo, Cagliary nebo Julius Meinl.

Už dříve jsem tu psala o modelu Caffitaly S01 Nautilus, který má opravdu netradiční design a vyznačuje se tryskou na páru. Kávovar Caffitaly Nautilus S01 HS je stále aktuální a je pořád k dostání v bílé, červené a stříbrné.

Dnes bych ráda zmínila kapslové kávovary Caffitaly S04. Tento kávovar je vůbec posledním modelem od značky Caffitaly.

Caffitaly S04 nabízí veškerý komfort, jaký může takový kávovar na kapsle poskytnout. Kromě velmi snadného ovládání a údržby je to také nenáročnost  na prostor a mladý design.
Tyto kávovary však na rozdíl od Caffitaly Nautilus S01 nefungují systémem „start – stop“, mají tři tlačítka pro předvolení třech velikostí šálků. Velikosti uložíte do paměti a pak už se jen rozhodnete, na jaký šálek kávy máte chuť.

Kávové kapsle se do stroje vkládají pořád stejným způsobem – centrální pákou kávovar otevřete, vložíte kapsli a zavřením kávu v kávovaru „zaaretujete“. Při opětovném otevření kapsle vypadne do zásobníku na odpad, který pojme až 13 kávových kapslí.
Nádržka na vodu je odnímatelná a pojme až 1,2 l.

Kávovary Caffitaly S04 jsou k dostání v různých barevných kombinacích:

  • Kávovar Caffitaly S04 Bílá/Stříbrná
  • Kávovar Caffitaly S04 Červená/Stříbrná
  • Kávovar Caffitaly S04 Modrá/Stříbrná
  • Kávovar Caffitaly S04 Zlatá/Stříbrná

Takový kávovar je vhodný hlavně pro menší domácnosti, kde se kávy nepřipraví tolik. Přece jenom,  nakupovat kávové kapsle místo zrnkové kávy se prodraží. Na druhou stranu pořizovací cena takového kávovaru je natolik nízká, že je potřeba propočítat, kolik kávy byste museli připravit, abyste se vůbec „propili“ na cenu automatického kávovaru, do kterého se dá kupovat levnější zrnková káva.

Kromě malých domácností jsou tyto kávovary vhodné i např. pro starší uživatele, a to hlavně díky nenáročnosti na údržbu ( stačí jednou za čas odvápnit) a velmi jednoduchému ovládání.