Společnost Jura nám zase představila nějakou tu novinku na trhu. Tentokrát zaútočili opět na domácnosti a do svého portfolia zařadili tito progresivní Švýcaři automatické kávovary, které se díky svým rozměrům mohou pyšnit označením: nejmenší automatické kávovary na světě. Jsou jimi kávovary JURA ENA Micro 9 OT.

 

Kávovary Jura ENA jsou už na trhu velmi dobře známé a díky svým vlastnostem jsou stále oblíbené. Kávovar Jura ENA Micro 9 OT vychází z modelu Jura ENA 9 OT – domácí plnoautomatický kávovar. Kávovary ENA Micro jsou však ještě o celých 11 % menší. Jak bylo dosaženo takového zmenšení? Značka Jura přistoupila k celkovému zmenšení spařovací jednotky, díky čemuž se ale zmenšila i spařovací komora a tak už nemá takovou kapacitu, aby mohly kávovary připravit dvě porce najednou. Takže odteď pěkně jedno espresso po druhém.

 

Na druhou stranu si kávovary Jura ENA Micro 9 dokázaly uchovat funkci OT = One Touch, díky které umí tyto drobné kávovary připravit i mléčné speciality jako jsou cappuccino, caffé latte nebo i latte macchiato na jeden stisk.

Stále postrádáme možnost nahřátí šálků na espresso. Na druhou  stranu tyto stroje na espresso a mléčné speciality překvapují nečekaně velkým rozsahem výpusti kávy a cappuccina (55 – 138 mm).

 

Jura ENA Micro 9 OT je kávovar pro každého, kdo řeší prostor ve své kuchyni, ale nechce slevit z náročných požadavků každého milovníka kávy. Počítejte  ale s tím, že musíte oželet možnost připravit dvě porce naráz. V malé domácnosti to snad ani nevadí a vaše návštěvy si vystojí malou frontu – každý totiž bude chtít ochutnat espresso nebo vychutnat cappuccino z tak legendárního stroje, jakými kávovary Jura bezesporu jsou.