JURA má nejmenší automatické kávovary na světě

Společnost Jura nám zase představila nějakou tu novinku na trhu. Tentokrát zaútočili opět na domácnosti a do svého portfolia zařadili tito progresivní Švýcaři automatické kávovary, které se díky svým rozměrům mohou pyšnit označením: nejmenší automatické kávovary na světě. Jsou jimi kávovary JURA ENA Micro 9 OT.

 

Kávovary Jura ENA jsou už na trhu velmi dobře známé a díky svým vlastnostem jsou stále oblíbené. Kávovar Jura ENA Micro 9 OT vychází z modelu Jura ENA 9 OT – domácí plnoautomatický kávovar. Kávovary ENA Micro jsou však ještě o celých 11 % menší. Jak bylo dosaženo takového zmenšení? Značka Jura přistoupila k celkovému zmenšení spařovací jednotky, díky čemuž se ale zmenšila i spařovací komora a tak už nemá takovou kapacitu, aby mohly kávovary připravit dvě porce najednou. Takže odteď pěkně jedno espresso po druhém.

 

Na druhou stranu si kávovary Jura ENA Micro 9 dokázaly uchovat funkci OT = One Touch, díky které umí tyto drobné kávovary připravit i mléčné speciality jako jsou cappuccino, caffé latte nebo i latte macchiato na jeden stisk.

Stále postrádáme možnost nahřátí šálků na espresso. Na druhou  stranu tyto stroje na espresso a mléčné speciality překvapují nečekaně velkým rozsahem výpusti kávy a cappuccina (55 – 138 mm).

 

Jura ENA Micro 9 OT je kávovar pro každého, kdo řeší prostor ve své kuchyni, ale nechce slevit z náročných požadavků každého milovníka kávy. Počítejte  ale s tím, že musíte oželet možnost připravit dvě porce naráz. V malé domácnosti to snad ani nevadí a vaše návštěvy si vystojí malou frontu – každý totiž bude chtít ochutnat espresso nebo vychutnat cappuccino z tak legendárního stroje, jakými kávovary Jura bezesporu jsou.

3 odpovědína “JURA má nejmenší automatické kávovary na světě”

  1. Taffey napsal:

    Ano, Jura má fakt nejmenší kávovary na světě. Ale espresso z nich neteče. TZeče z nich jen něco mezi špatným espressem a překapávanou kávou. Mám doma Jura Ena 5 a ta dělá espresso vynikající, ale až po naprostém vytunění kávovaru. Ani dražší přísdtroje této značky skurečné espresso neumí, pokud přistoupíte na fakt, že budete používat mašinku tak, jak ji nastavili ve fabrice.

  2. Taffey napsal:

    Třeba to „espresso“ na té první fotce. Vždť ta kréma je skoro bílá. Kafe bude slabé, jako rybniční voda. To je vidět na první pohled.

  3. Julda napsal:

    Jak jste kávovar přenastavil?

Přidat komentář