ENA9_pss_Bl_LM_de.tif Kávovar Jura ENA 9 OT už není na našem trhu novinkou, od té doby co ho Jura uvedla na náš trh našel domov v mnoha českých rodinách i menších kancelářích. Podrobně jsme tu o něm tehdy psali zde.

Koncem loňského roku však tyto kávovary zaznamenaly změnu – kromě názvu se změnila také např. barva a mlýnek.
Jura ENA 9 One Touch Aroma + Black – to je oficiální nový název pro kávovary Jura do domácnosti, které umí připravit i mléčné speciality na jeden stisk.

Už ze samotného názvu je patrná změna, které si každý všimne na první pohled. Kávovary Jura ENA 9 se nyní vyrábí  černé. Oproti původní verzi, kdy měly kávovary Jura ENA 9 přední stranu stříbrnou a boky černé, jsou tyto nové kávovary černé od hlavy až k patě. Barevné sjednocení dodává kávovarům punc elegance, ne každému se však budou hodit k ostatním spotřebičům.

jura_mlynek

 

Co se dá jednoznačně označit za změnu k lepšímu je nový mlýnek Aroma+. Tento mlýnek na kávu postupně dostává většina kávovarů Jura a od původního se liší větší přesností mletí a výkonem – kávovary s mlýnkem Aroma + melou 2 x rychleji, káva si ale zachovává své aroma. Poprvé se navíc kávovary Jura setkávají s odolnými keramickými materiály, které jsou prakticky neopotřebovatelné. Díky této změně jsou kávovary s mlýnkem Aroma + rychlejší, výkonější, tišší a odolnější.

Jura ENA9 Aroma+ Black už má tzv. „Fein Schaum“ kapučinátor, díky kterému je našlehaná pěna ještě jemnější a dlouhodobě konzistentní.

ENA9 Aroma+ Black

 

 

Původní verze, kávovary Jura ENA 9 OT, se přestala vyrábět a už od konce loňského roku jsou k dostání jen nové Kávovary Jura ENA 9 Aroma+ Black. Barevná změna může být diskutabilní, výkonější mlýnek a krémovější mléčnou pěnu však hodnotíme pozitivně – tyto změny mají smysl!