Jaro k nám letos přichází pomalu, takže si ještě chvíli můžeme vychutnávat příjemně horkou kávu. Pokud hodně cestujete, ať už pracovně, nebo jezdíte na výlety, určitě už jste řešili dilema, kde si dát dobrou kávu.

Buď narazíte na stánek s předraženým espressem, na které se stojí velké fronty (tzn. Jakýkoliv veletrh a různé akce plné lidí – nejvíc jsem čekala hodinu ve frontě na jedno kafe), nebo je poblíž bouda, prodávající jen rozpustné kafe. V nejhorším případě nenajdete nic, popojíždíte autem, popřípadě pracujete v terénu a nemáte prostě čas hledat dobrou kavárnu.

A právě proto jsem moc ráda, že existují cestovní kávovary. Vždycky tak vím, jak bude moje káva chutnat, žádná nepříjemná překvapení nebo vítr v peněžence – protože jedno espresso někdy nestačí.

 Osobně mám zatím nejlepší zkušenosti se značkou cestovních kávovarů Handpresso a na letošní novinku jsem čekala jako na smilování. Protože vezměte si – do této doby existoval jen Handpresso Wild Hybrid, do kterého musíme nalít horkou vodu (a nosit si tak termosku), nebo jeho dražší kamarád Handpresso Auto Capsule, který ale zapnete pouze v nastartovaném autě. Prostě chyběl ten mezičlánek, který použijete opravdu kdekoliv.

A dočkali jsme se. Kávovar Handpresso E-Presso je totiž na baterky. Abych to napsala na pravou míru – má dobíjecí akumulátor. Klasickým USB-C kabelem ho nabijete za 3 hodinky a pak vám udělá 3-4 espressa.

Já jsem zatím nadšená. Kávovar Handpresso E-Presso se jednoduše ovládá, nemá žádný zbytečný displej nebo čidlo mineralizace vody. Prostě jedno tlačítko a do 3 minut mám kafe. A dokonce je kávovar nesmírně tichý! Už se vám nebude v autě rozléhat vrčení kávovaru.

V balení je dokonce hrníček na kávu. Není třeba žádná složitá manipulace, víčko na vodu odklopíte i jednou rukou. Baterka i adaptéry se dají z těla kávovaru lehce odejmout a pokud byste nějaký díl ztratili, dá se u výrobce objednat. Už se těším, až kávovar vyzkouším i v terénu.

Pojďme si to shrnout:

Plusové body:

  • Cestovní kávovar Handpresso E-Presso je na Nespresso kapsle i mletou kávu.
  • Kapsle to propíchne krásně, dokonce i ty, které na kávovar Auto Capsule byly moc tuhé (i to se může stát)
  • Jednoduché ovládání (i jednou rukou)
  • Baterka, která je nabitá za 3 hodiny a USB-C kabel má dneska každý, kdo má novější typ mobilu (samozřejmě je jeden i v balení cestovního kávovaru)
  • Skladný a tichý při provozu
  • Levnější než kávovar Auto Capsule

Mínusové body:

  • Nelze používat při nabíjení
  • Pokud vás na kafe čeká víc, tak si espresso nevychutnáte zároveň (maximálně se mi jich povedlo 5, ale i výrobce doporučuje spíš 3 a dát kávovaru 30 minut odpočinek, popřípadě jej dobít)
  • Cena – je to dražší kousek, ale pokud jste na cestách často, nebo jste řidič, je to nepostradatelný stroj

Závěrem – rozhodně to vidím jako super krok vpřed. Kávovar je funkční a zatím i docela odolný 🙂

Handpresso E-Presso je vyladěný cestovní kávovar, na který jsme čekali. Stačí jen studená voda, Nespresso kapsle nebo mletá káva 😊

Ps: koukněte i na video, jak se používá. Určitě vás zaujme.