Konečně je to tady. Kávovar do auta. Espresso tak snadné a tak rychlé, že se nám tomu ani nechtělo věřit. To jsou kávovary Handpresso Auto ESE.
Nedávno k nám přijela na jednání obchodní zástupkyně jedné společnosti a musela kvůli nám přejet půl republiky. Její první slova byla: „Už se těším, až někdo vymyslí kávovar do auta.“ Na to jsme jí mohli odpovědět, že jsme jeden takový právě dotestovali.

Jedná se o další produkt francouzské značky Handpresso – jediný kávovar do auta na espresso. Funguje velmi jednoduše a dá se zapojit do 12V zapalovače v autě.

Musím se přiznat, že ještě než jsme tento kávovar vyzkoušeli, získal si mě svým originální designem. Jednoduchý válec s budíkovým manometrem a matná černá barva působí zvláštním dojmem – na půl moderní napůl „retro“.

Nevýhodou tohoto kávovaru do auta je, že se dá použít pouze s ESE pody. Na rozdíl od kávovaru Handpresso Wild Hybrid  u nového modelu do auta nelze využít mletá káva.

Použití je však o to snazší. Kávovary Handpresso Auto ESE se otevřou a naplní studenou vodou z láhve – jak vodu naléváte do kávovaru, malé terčíky kolem otvoru postupně mění barvu (tmavnou).
Až ztmavne i ten poslední, máte jistotu, že jste nalili správné množství vody. Vloží se jeden kávový „polštářek“ – ESE pod. Po zapojení do zapalovače a stisknutí vypínače se kávovary Handpresso Auto ESE samy natlakují a ohřejí si vodu.

Tento proces trvá podle našich zkušebních testů v průměru cca 3 minuty, 10 vteřin. V tuto chvíli je vše připraveno a kávovar na vás „zapípá“. Kávovar se obrátí vzhůru nohama a stisknutím tlačítka „kávy“ se spustí espresso, které skutečně také vypadá a chutná jako espresso 🙂

Pro všechny kdo hodně cestují autem nebo karavanem je takový kávovar revoluční novinkou. Když si vzpomenu, jak chutná předražená káva na benzínkách u nás i v zahraničí, opravdu takovému nápadu tleskám. Na našem trhu jsme nevypátrali žádnou konkurenci, ale kdo ví, možná bude brzo takový kávovar standardní výbavou každého auta.

Koukněte na video:

 

 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.