Prestižní německá značka Mahlkönig je většinou spojována s profesionálními mlýnky na kávu určenými pro gastronomii nebo s velkými průmyslovými mlýnky na mouku, koření, mák atd..

Dnes se však pokusím představit vám vůbec nejmenší mlýnek na kávu Mahlkönig, který byl vyvinut pro uspokojení všech milovníků kávy, kteří si chtějí i doma dopřát určitý luxus – káva čerstvě namletá na kvalitním mlýnku je totiž nenahraditelná a její aroma nezměnitelné.

Jedná se drobný mlýnek na kávu Mahlkönig VARIO Home. Tento mlýnek má opravdu velmi malé rozměry a i proto je tolik vhodný do všech domácností.
Stejně jako ostatní mlýnky na kávu Mahlkönig, i VARIO Home umí namlít každou porci zvlášť – řadí se tedy mezi tzv. Freshové mlýnky. Součástí mlýnku je ovšem i zásobník na namletou kávu a díky množství funkcí si můžete doma kávu „předemlít“

 

 

Mahlkönig VARIO Home je domácí mlýnek na kávu, který má nastavitelný držák pro páku kávovaru (lze přizpůsobit různým druhům) – jednoduše páku vložíte do držáku a ta v něm sama drží – stejně tak to mají profesionální mlýnky na kávu jako jsou Mahlkönig ProM Espresso nebo Mahlkönig K30.

 

 

Co se týče nastavení hrubosti mletí, stupnice nastavení je opravdu velmi široká. Mlýnek Mahlkönig VARIO Home má dvě stupnice po obou stranách. Z pohledu vpravo je tzv. makro stupnice, kde si hrubost nastavíte přibližně a pokud jste s výsledkem téměř spokojeni, můžete si nastavení jen „doladit“ vlevo na mikro stupnici.

Mlýnek Vario Home tři tlačítka, pod které si můžete uložit dobu mletí. Při aktivaci jednoho z tlačítek pak mlýnek mele přesně po zadanou dobu (např 3 vteřiny) a pak se sám vypne přičemž každé tlačítko může mít nastavenou jinou dobu mletí.
Pak je tu ještě důležité tlačítko „manual“, které použijete právě ve chvíli, kdy si chcete kávu předemlít do zásobníku. Mlýnek však nikdy nemele déle než 90 vteřin – pak mletí automaticky sám přeruší, aby se nepřehřál. (Mletí můžete přerušit i sami – stisknutím tlačítka „start“, které slouží pro aktivaci i přerušení mletí.)

Tento mlýnek na kávu má displej, na kterém odpočítává mletí, kvalitní keramické mlecí kameny a zásobník na zrnkovou kávu, který pojme až 250 g kávy.

 

 

Zajímavé je, že tyto mlýnky nemají žádný hlavní vypínač. Zapnou se „natvrdo“ rovnou při zapojení do zásuvky. V dnešní době je však ze všech stran kladen velký důraz na šetření energie, proto mají mlýnky Mahlkönig Vario Home tzv. spánkový režim – do tohoto režimu je můžete buďto uvést rovnou vy sami, když víte, že nebudete mlýnek delší dobu potřebovat anebo mlýnky usnou samy – nudou. Dobu, po jaké to váš mlýnek vzdá a jde si „dáchnout“ si můžete nastavit také sami.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.