Dolce gusto Na podnět Vás čtenářů jsme se rozhodli udělat testování dnes tolik propagovaného přístroje Dolce Gusto – hodnocení 4/10

Dolce gusto má velice poutavou reklamu v TV a tak se prodává velice dobře. Co to vlastně je ? Dolce gusto není jen přístroj na přípravu kávy a kávových specialit ale také název celého projektu firmy Nestlé.

Pár slov k přístroji. Přístroj je designově vydařený i když ne každému se líbí. Osobně bych se přiklonil k názoru, že se bude hodit do každé kuchyně a na rozdíl od plnohodnotného kávovaru se díky své velikosti se vejde i do těch menších. Jeho konstrukce je velice jednoduchá a tak se nepředpokládá že by se mohl porouchat.
Co přístroj umí ? Umí vařit kávu a další speciality z originálních kapslí Dolce gusto. Jsou to vlastně plastové kelímky která mají v sobě dvě membrány. Díky tlaku vody pak vzniká skvělá pěna. Přístroj umí připravit i kávové speciality jako je cappuccino a nebo late machiatto. Pro děti si můžete připravit horkou čokoládu.

Kvalita nápojů není špatná ale presso z čerstvě pomleté kávy to v žádném případě není. Škoda také vysoké pořizovací ceny kda káva stoji 8 ,- Kč ale cappuccinou už 16,-Kč.