Dolce gusto

Dolce gusto

Dolce gusto Na podnět Vás čtenářů jsme se rozhodli udělat testování dnes tolik propagovaného přístroje Dolce Gusto – hodnocení 4/10

Dolce gusto má velice poutavou reklamu v TV a tak se prodává velice dobře. Co to vlastně je ? Dolce gusto není jen přístroj na přípravu kávy a kávových specialit ale také název celého projektu firmy Nestlé.

Pár slov k přístroji. Přístroj je designově vydařený i když ne každému se líbí. Osobně bych se přiklonil k názoru, že se bude hodit do každé kuchyně a na rozdíl od plnohodnotného kávovaru se díky své velikosti se vejde i do těch menších. Jeho konstrukce je velice jednoduchá a tak se nepředpokládá že by se mohl porouchat.
Co přístroj umí ? Umí vařit kávu a další speciality z originálních kapslí Dolce gusto. Jsou to vlastně plastové kelímky která mají v sobě dvě membrány. Díky tlaku vody pak vzniká skvělá pěna. Přístroj umí připravit i kávové speciality jako je cappuccino a nebo late machiatto. Pro děti si můžete připravit horkou čokoládu.

Kvalita nápojů není špatná ale presso z čerstvě pomleté kávy to v žádném případě není. Škoda také vysoké pořizovací ceny kda káva stoji 8 ,- Kč ale cappuccinou už 16,-Kč.

12 odpovědína “Dolce gusto”

 1. A napsal:

  kávu jsem ochutnal v rámci předváděcí akce. byla to odporná břečka
  tu je už „káva“ z automatu na nádraží lepší.
  Proti kávovaru Jura se to nedá srovnat ani vzdáleně.

 2. Luccy napsal:

  Tohle je přístroj na kávu za pár korun. Kávovar Jura je snad jiná třída, ne? To se srovnávat ani nedá

 3. Ales napsal:

  To se opravdu nedá srovnávat. Je to jako když srovnáte Škodu MB a Audi 6 🙂

 4. Milan napsal:

  Za málo peněz pro obyčejného človíčka a ne závisláka na kofeinu dostatek muziky.Jednoduché ovládání,bezporuchový-na firmě se nezastaví,jen kapsle jsou poměrně dražší.

 5. Ales napsal:

  No je to Milane potřeba spočítat kolik spotřebujete kapslí denně ?

 6. čumáček napsal:

  Tak jsem myslel. že mám Ježíška a asi nebude podle recenze!?

 7. Lenka napsal:

  Tak nevím. Už jsem si ho objednala, a zatím jsem slyšela samé chváli, že kafe je z toho výborný. Tak budu doufat, tady jsem se nepřesvědčila. Že jsou kapsle dražší… latté pít každý den nemusím, a když chuť přijde tak cena 8,-Kč je přece super.

 8. Ales napsal:

  Myslím že DOLCE GUSTO si získalo dost lidí kteří ho milují a dost kteří ho nesnášejí. Holt 100 lidí 100 chutí 🙂

 9. Maxmilián Max napsal:

  Taky bych ho koupil, ale chtělo by to nějakou ochutnávku. Jestli je to mňam nebo bléé.

 10. Ales napsal:

  Pokud máte rád kvalitní espresso pak bych do toho nešel, pokud máte rád kávu třeba z automatů na benzince pak klidně

 11. Katerinka napsal:

  Já nevím, ale ta recenze na Dolce Gusto mi nepřišla tak strašná, aby byl výsledný počet bodů 4/10. A ty řeči o odporné břečce mi přijdou hodně snobské. Ano, jestli jste zvyklí si ručně mlet kávu a napařovat v profesionálním přístroji v ceně letenky do Austrálie, pak se vám může zdát kapslová káva trochu ošizená. Ale já jsem toho názoru, že kapslové kávovary (jedno jaké uznačky) přesně zapadly do mezery na trhu. Náročností přípravy jsou někde u instantní kávy a chuťově velice blízko kávě z kavárny. Cena se samozřejmě platí za pohodlí.

 12. Dolce Gusto napsal:

  Tak já mám naopak s Dolce Gusto relativně dobré zkušenosti. Je to podle mě dobrá káva:)

Přidat komentář