Kávovar Delonghi EAM 3500 Delonghi EAM 3500 – hodnoceni 8/10
je to kávovar určený pro domácí nebo kancelářské použití. Myslím ale že své uplatnění najde i v malém baru nebo cukrárně.
Delonghi EAM 3500 se řadí mezi plně automatické kávovary které udělají skoro vše za Vás. Stačí ho jen v první fázi správně nastavit a pak už jen nasypat čerstvou nemletou kávu. Tyto kávovary si kávu samy namelou přímo do prostoru kde je káva následně stlačena a pod správným tlakem a propresována vodou. Využívá také tzv. předpaření což v praxi znamená, že před vlastní přípravou kávy je káva cca 2 sekundy spařená.

Kávovary jsou vybaveny patentovaným systémem AUTOMATIC CAPPUCCINO který sám šlehá mléko pro mléčné speciality. Ale pozor ! Tomuto systému je potřeba věnovat zvláštní péči protože mléko má tendenci se usazovat na gumovém těsnění což má za následek špatné pěnění. Při správné údržbě se tomu dá bez problémů vyvarovat. Námi testovaný přístoj měl už z výroby vadnou gumičku těsnění cappuccinatoru ale po její výměně fungoval zcela bez problémů a k naší plné spokojenosti. Výhodou tohoto systému je že mléko můžete po použití přímo v nádobě vyjmout a vložit do chladničky. Doporučujeme používat mléko s větším obsahem tuku.

Celý přístroj mám přehledné české menu, které pomáhá při velice snadné obsluze.Tak jako u každého přístroje je potřeba po určité době odstranit vodní kámen. Delonghi EAM 3500 Vás sám vyzve po určité době (při nastavení kávovaru nastavíte tvrdost vody). Na odstranění vodního kamene má zabudovaný program takže stačí do nádobky s vodou nalít dekalcifikační prostředek k tomu určený a jen zmáčknout OK. Kávovar se sám vyčistí.

Co tedy všechno tyto kávovary ještě umí:
· regulovat hrubosti mletí v kávomlýnku
· lze použít i mletou kávu
· možnost nastavení malé, střední a velké kávy
· lze nastavit síla kávy ( s jemným aroma až po extra silnou kávu )
· nastavitelná teplota kávy
· Aroma Systém pro lepší chuť kávy
· dva výhřevné systémy Vám umožní okamžitě používat páru na šlehání mléka

Tento kávovar bych doporučil pro milovníky kávy kteří si často připravují cappuccino a nechtějí trávit čas složitým šleháním mléka.

Kávovar pro testování zapůjčil největší specialista na prodej kávovarů v ČR www.kavovary-online.cz