Kávovary KRUPS jsou tak trochu „kontroverzní“ záležitost. Mají spoustu odpůrců, kteří si pořídili kávovary této značky ještě v době, kdy se všechny kávovary KRUPS vyráběly v čínské továrně.

Někteří prodejci dokonce přestali tyto kávovary zcela prodávat. Zcela otevřeně, kávovary KRUPS byly podle všech informací a statistik poruchové. Naštěstí pro nás, běžné uživatele, se vedení společnosti KRUPS před nedávnem rozhoupalo k závažnému a velmi důležitému kroku – přestěhovali výrobu z Číny pryč, a tak se od loňského roku rodí nové kávovary KRUPS ve Francii pod velmi přísným dohledem.

Za zmínku rozhodně stojí kávovary KRUPS EA8050. Aktuálně se totiž dají na internetu pořídit za super peníze, což je zrovna v tomto období, kdy začínáme řešit Vánoce, minimálně příjemné. Často se stává, že nejde postavit rovnítko mezi cenu a kvalitu. (Taky si občas prohlížíte vytoužený kávovar – nebo cokoli jiného – a říkáte si: „Co na tom jako stojí tyhle peníze?“ ??)

I pro kávovary KRUPS EA8050 platí, že cena zcela neodpovídá kvalitě a funkcím. V tomto případě je to však naopak. Až by vás mohlo napadnout, že v tom bude nějaký podfuk. Podle informací od prodejců, kteří se vzácně shodují v nízkých cenách, se však jedná pouze o marketingovou podporu konkrétního modelu. Jednoduše řečeno, kávovary Krups Ea805 jsou za pusu.

Přitom se jedná o designově dobře zpracované, kompaktní, automatické kávovary, které mají ocelové mlecí kameny, nahřívání na šálky, posuvnou výpust kávy a jako bonus komunikují v češtině a mají automatický kapučinátor.

Jediné, co mně na tyto kávovary mrzí je, že nemají možnost využití mleté kávy. Samozřejmě, čerstvě namletá káva je čerstvě namletá káva, ale možnost připravit například bezkofeinové espresso není k zahození.

Pak se ale znovu zamyslím nad cenou a říkám si, co bych ještě chtěla? Navíc se musím přiznat, že jsem velkou fanynkou matného, jakoby broušeného, nerezu, který je použitý na přední díl kávovaru – takže jestli máte pro toto provedení také slabost, je pro vás kávovar KRUPS EA8050 jako dělaný.

 

 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.