Jak se blíží vánoční svátky, v televizi se začínají objevovat reklamy na všechno, co bychom si rozhodně letos neměli nechat ujít. Narážím na kávovary DeLonghi ECAM 23.450 Intenza, které na nás z televizních obrazovek masivně zaútočili. V televizi působí opravdu kouzelně, tak se podíváme, jak na tom tyto kávovary jsou.

Všechny poslední kávovary DeLonghi mají víceméně podobný klasický design. Displej umístěný uprostřed čtvercového ovládacího panelu a úzká, výškově nastavitelná výpust kávy, která umožňuje i přípravu dvou šálků kávy – to je poznávací znamení nových modelů DeLonghi. Kávovary jsou ve stříbrném provedení a působí celkem elegantně.
Za velikou výhodu osobně považuji, že kávovary s vámi komunikují česky a to na dvouřádkovém displeji.

Tyto kávovary už patří mezi „vyšperkované“ stroje, které vám na jeden stisk nepřipraví jen espresso, ale dokáží za vás plně automaticky připravit i cappuccino. Osobně jsem nikdy nebyla velkým zastáncem integrovaných nádobek na mléko a na první pohled jsem myslela, že kávovary DeLonghi ECAM 23.450 patří mezi kávovary, které mají šlehání mléka takto, podle mého názoru nešťastně, řešené. Mléko se ale do stroje vůbec nedostane. Nádobka má svoji výpust, která směřuje směrem do šálku a navíc má funkci „clean“, kdy se autokapučinátor sám propláchne. Celou konvičku i s mlékem pak můžete uchovávat v ledničce.
DeLonghi ECAM 23.450To, že kávovary DeLonghi ECAM 23.450 Intenza umožňují nastavit si, jestli bude káva mála, střední nebo velká, jestli vám do šálku nateče espresso silné nebo slabší a jakou bude mít káva teplotu, už nepovažuji u kávovarů z této kategorie za nic speciálního, naopak mě ale zaujala jiná věc. Kávovary se díky šikovnému programování dají nastavit tak, že se samy zapnou přesně tehdy, kdy chcete. Takže třeba ráno čtvrt hodinky před budíkem, aby se kávovar stihl dostatečně nahřát a vy si mohli nechat připravit ranní espresso ještě v polospánku? Nebo v práci chvíli předtím, než máte přijít do kanceláře a mohli jste si tak dopřát okamžitě cappuccino k snídani?
Stejně tak mu můžete do paměti uložit, kdy se má vypnout a pustit tuto starost z hlavy – automaticky se vypne třeba po třech hodinách nečinnosti. Nebo už po půl hodině – to je čistě na vás.
Tyto kávovary už mají celkem tichý mlýnek s keramickými kameny, na kterém si můžete nastavit hrubost mletí. Kromě zrnkové kávy se dá použít i káva mletá.

Kávovary DeLonghi ECAM 23.450 si můžete na internetu objednat za 19.490,-Kč

Zkrátka kávovary DeLonghi ECAM 23.450 Intenza rozhodně patří mezi kávovary, které stojí za naši pozornost a vzhledem k dlouholetým zkušenostem značky DeLonghi s výrobou kávovarů se jedná o kvalitní stroje s „vychytaným“ ovládáním a zajímavými, užitečnými funkcemi.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.