TEST KAVÁREN: Caffé bar Vanessa

TEST KAVÁREN: Caffé bar Vanessa

test.jpg

Brno – Caffé bar Vanessa sídlí na začátku Dominikánské ulice hned vedle Velkého Špalíčku. V pravidelném testu kaváren vám přinášíme nahlédnutí do dvoupatrové brněnské kavárny a hodnocení šálku espressa a cappucina.

Hned při příchodu do kavárny návštěvníka praští do nosu cigaretový kouř. Ve spodním patře kavárny nás vítá milá postarší paní. Je tam veškeré zázemí obsluhy a jeden nebo dva stolečky k posezení. Vydáváme se tedy do horního patra. I nahoře je vzduch cítit kouřem, ačkoliv nikdo z návštěvníků nekouří.

Usedáme ke stolečku v rohu místnosti. Některé stolky jsou menší s židlemi okolo, jiné jsou nízké a obklopují je oranžové pohodlné sedačky. Veškerá nabídka čeká na zákazníka na stole – je zde nápojový lístek, nabídka vín nebo dezertů.

Po chvíli přichází paní ve středním věku a přijímá objednávku. Espresso a cappuccino, které po chvíli přináší na stůl.

dsc00238x.jpg

První objednaný nápoj byl espresso. Nápoj byl v náhřátém šálku příjemné velikosti. To byla však na kávě jediná potěšující věc. Crema vypadala na první pohled slibně, ale po prvním zaboření lžičky se rozplynula do ztracena. Kávabyla navíc přepálená a tedy nepříjemně hořká.

Ačkoliv jsem si neobjednala kávu s mlékem, dostala jsem na talířek balenou smetánku. To by jistě nepotěšilo ani ty, kteří by o mléko zájem měli, neboť smetánka byla vychlazená z lednice a tak by chuť kávy akorát zkazila.

Cukr byl hnědý a jiný bohužel na výběr nebyl. Ke kávě jsme nedostali vodu ani sušenku, která vždycky potěší milovníky něčeho sladkého ke kávě nebo třeba děti, které jdou na kávu s rodiči.

dsc00235x.jpg

Druhá objednávka zněla jasně: cappucino. Káva byla s mlékem docela promísená, mléko bylo však příliš suché a z velkým množstvím vzduchových bublinek.

Při placení jsme si nemohli nevšimnout, že parní tryska na vytváření mléčné pěny byla celá umatlaná, což nakonec celkový dojem zkazilo.

logo.jpg ZÁVĚR: Obsluha byla milá, ale neprofesionální. Ačkoliv se snažila, kvalita kávy tomu odpovídala. U obou horkých nápojů chyběla voda, nebyl rovněž na výběr jiný druh cukru. Espresso bylo přepálené, cappucino napěněné až příliš.

2 odpovědína “TEST KAVÁREN: Caffé bar Vanessa”

  1. Jana napsal:

    Ke kavárně Vanessa můžu napsat jedině pozitivní komentář. S přáteli jsme toto místo navštívili již několikrát a byli plně spokojeni, ať už s nápoji či nabídkou chutných zákusků. Zejména obsluha byla úžasná a milá. Vřele doporučuji!

  2. Taffey napsal:

    No, já sice tuto kavárnu neznám, ale musím konstatovat, že jsem letos v Peci pod Sněžkou, vylil podobné espresso číšníkovi k nohám a sjel jsem ho jako sirotu, že chci espresso, ne rybniční vodu. Hleděl na mě jako puk a to, prosím, espresso stálo 45 kaček. Obyčejné mléko, fest vychlazené, šálek evidentně studený atd. Pokud se podnik honosí názvem kavárna, nesnesu takový šlendrián. Pokud ale někdo takový podnik propaguje jen proto, že tam byla fajn obsluha, pak je to opravdu úpadek.

Přidat komentář