tygr
Tygrům i jiným zvířecím druhů hrozí velké nebezpečí. Světový fond na ochranu přírody WWF vydal zprávu, že ilegální pěstování kávy, které je velice rozšířené v indonéském národním parku, by mohlo během příštích deseti let na tomto území vyhubit několik živočišných druhů. Jedná se zejména o tygry, slony a nosorožce.

Pěstitelé kávy v národním parku Bukit Barisan Selatan, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, mýtí zeleň, aby získali půdu pro pěstování plodiny, která je pro chudý region významným exportním artiklem. WWF odhaduje, že do legálně vypěstované kávy je každoročně přimícháno až 19 600 tun kávy pěstované ilegálně. Poté je prodávána mezinárodním obchodním řetězcům.

Většina společností, které kávu nakupují, o jejím skutečném původu bohužel nic netuší ani nemají jak rozeznat, která zrnka jsou kde vypěstována. Park Bukit Barisan Selatan je jedním z mála chráněných území, kde žijí tygři, sloni i nosorožci. Je to jedno z nejdůležitějších stanovišť tří nejohroženějších druhů. Ale kvůli ilegálnímu zemědělství již ztratil skoro 20 procent rozlohy lesů, jak uvedli ve zprávě zástupci WWF.

Pokud bude kácení nadále pokračovat, nosorožci a tygři zmizí během deseti let. Indonésie je druhým největším vývozcem kávy robusta, která se často používá na výrobu instantní a balené kávy prodávané v supermarketech, uvedl Světový fond na ochranu přírody.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.