kolumbijska_kava Jako jediná země Jižní Ameriky má pobřeží u obou oceánů. U Atlantického a Tichého. Je čtvrtou největší zemí Jižní Ameriky po Brazílii, Argentině a Peru. Dále sedmou největší na celém Americkém kontinentu. Je také považována za největšého světového vývozce jakostních kávovníkových zrn. První kávovník se přitom v Kolumbii objevil již před dvě stě lety z francouzských Malých Antil.

Kolumbie má velkou výhodu oproti jiným státům, a tou je hornatý terén. Ten poskytuje velmi rozdílné mikroklima, což znamená, že sběr úrody může probíhat téměř po celý rok. Plody kávovníku totiž dozrávají v rozličném čase.

Kolumbie má také štěstí v tom, že na rozdíl od Brazílie se nemusí obávat mrazů, které mohou zničit celou úrodu. Pěstuje se zde kávovník arabský v několika variantách. Díky dostatku vodních toků se zrna zpracovávají z velké části mokrou metodou.

Dnes je tato země mezi pěstiteli a producenty kávových zrn na druhém místě světa za Brazílií. V zemi je znát, že pro obyvatele má kávovník velký význam. Napříkad všechna auta, která do země přijíždějí, jsou na hranicích důkladně vydesinfikována, aby do Kolumbie nezavlekla nějakou chorobu, která by mohla kávové rostliny napadnout.

Produkční oblasti: Medelín, Armenie, Manizales, Caldas, Quindio, Risaralda, Cucuta, Magdalena, Choco aj.

Klasifikace zrn: supremo (velké zrno), excelso (střední až malé zrno), caracol (velké perlové zrno) a caracoli (malé perlové zrno)

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.