Lidé jsou tvorové soutěživí a chtějí se neustále v něčem předhánět. Známe nejrychlejší auta, největší drahokam a také nejdražší druhy kávy. Jedna z nejdražších a také nejznámějších káv na světě je Blue Mountain.

Blue Mountain coffee

Za její „vznik“ vděčíme guvernérovi Jamajky, který si dovezl z cest z ostrova Martinik domů několik arabských rostlin, přesněji dvě odrudy rostliny coffea arabica. Díky pro kávu skoro dokonalým podmínkám se jamajčanům podařilo tuto rostlinu vypěstovat. Toto se stalo před skoro třista lety.

Region pstování Blue Mountain

K hlavním pěstitelským oblastem na Jamajce patří San Andrews, Portland a San Thomas. Téměř dokonalé podmínky jsou však v nadmořské výšce témeř 2000 metrů na hladinou moře a ty daly kávě Blue Mountain vše, co k růstu potřebuje. Dnes dorůstá do výšky skoro deseti metrů. Zemědělské družstvo, kde se tradičním způsobem pěstuje i sklízí tato káva excelentní kvality se nachází pouze v hornaté oblasti Blue Mountain.

Výsledná káva je typická svou jedinečnou a intenzivní chutí a vůní. Káva sama o sobě má po upražení nádech čokolády a oříšků, celkovou chuť a aroma ji však dodává zvláštní skladování. Tato káva není skladována v jutových pytlích, ale ve zvláštních soudcích. Není to snad proto, že by chtěli mít jamajčané svou kávu originálně balenou, ale v té době k zabalení nic lepšího neměli a tato „soudková“ tradice zde zůstala dodnes. K tomu, abyste si mohli unikátní plnou chuť této kávy vychutnat, je sice nutné uvařit kávu o něco silnější než obvykle, ale výsledek skutečně stojí za to.

Typické balení kávy Blue Mountain

Tato káva je odborníky a labužníky ze světa kávy hodnocena velmi vysoko a to právě díky své specifické chuti a výborné kvalitě. Káva je navíc velice náročná na pražení, takže hotový výrobek je opravdový skvost mezi kávami.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.