Kona havajská kávaKona, je jediná káva, která je pěstovaná ve Spojených státech a roste stejně jako guatemalská Antigua na vulkanické půdě. Zrnka této kávy jsou velké a modré s chutí nakyslou, ale velmi výraznou. Kávovníky se pěstují na jihozápadní čísti ostrova Hawaj, kde nejsou nikdy postiženy mrazem.

Kona káva z havajeZajímavostí je že tyto kávovníky jsou stále odolné vůči nemocím a nákazám, což umožňuje nejvyšší hektarové výnosy kávy arabica na světě. I když se může Havaj pochlubit tímto rekordem produkuje stěží 20 000 liber kávy ročně. V ještě menším je pěstována káva Molokai, která je charakteristické svojí sladkostí, robustností a nakyslostí.

Káva Kona je ale pořád pro turisty obrovským lákadlem. Nejlepší Konu jde koupit totiž jen přímo na Havajských ostrovech.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.