Havajské ostrovy – káva Kona

Havajské ostrovy – káva Kona

Kona havajská kávaKona, je jediná káva, která je pěstovaná ve Spojených státech a roste stejně jako guatemalská Antigua na vulkanické půdě. Zrnka této kávy jsou velké a modré s chutí nakyslou, ale velmi výraznou. Kávovníky se pěstují na jihozápadní čísti ostrova Hawaj, kde nejsou nikdy postiženy mrazem.

Kona káva z havajeZajímavostí je že tyto kávovníky jsou stále odolné vůči nemocím a nákazám, což umožňuje nejvyšší hektarové výnosy kávy arabica na světě. I když se může Havaj pochlubit tímto rekordem produkuje stěží 20 000 liber kávy ročně. V ještě menším je pěstována káva Molokai, která je charakteristické svojí sladkostí, robustností a nakyslostí.

Káva Kona je ale pořád pro turisty obrovským lákadlem. Nejlepší Konu jde koupit totiž jen přímo na Havajských ostrovech.

6 odpovědína “Havajské ostrovy – káva Kona”

 1. martin hanes napsal:

  Doobry denn .. mam jednu otazku .. kde sa da tato kava zohnat ?? Som zo slovenskej republiky a suurne by som potreboval zohnat tuto kavuu

 2. Libor napsal:

  Požadovanou kávu „Kona“ prodává spol. Darka, Pod Kaštany 20, 616 00 Brno tel.724689642 nebo 736105098

 3. Ales napsal:

  Pěkná reklama 🙂

 4. pavel napsal:

  Má firma Kona nějakou www, adresu?
  Předem děkují

 5. Dan napsal:

  Kona neni firma, Kona je oblast na Hawajskem ostrove Big Island kde se tahle kava pestuje. Tady je asociace farmaru:
  http://www.konacoffeefarmers.org/
  kde se daji najit i jejich e-shopy. Mam dobre zkusenosti s objednavanim primo z jednoho z nich, postovne do EU 35$, za 2-3 tydny to byvalo tady. Od te doby co ma Cesko ty vyssi cla a DPH na vsechno nad 20 EUR tak uz neobednavam – nechci aby moje kava lezela 2 mesice nekde na celnici.

 6. Bod napsal:

  Zrnka nejsou velké a modré, ale velká a modrá.

Přidat komentář